اخبار

اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه برگزار کرد:

دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و طرح ملی کاج

دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و طرح ملی کاج
سرپرست هماهنگی واحد اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و طرح ملی کاج برای جامعه هدف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، حمیدرضا افشاری گفت: برگزاری این دوره به منظور اجرای برنامه پیشگیرانه از سو مصرف مواد مخدر در واحدهای تولیدی و با هدف اینکه در پنج سال آینده شیوع اعتیاد در جامعه کارو تولید کاهش یاید، اجرا می شود.

افشاری از مزایای این طرح در خصوص پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کار و تولید نام برد و گفت: برای افزایش بهره وری نیروی کار، کمک به افزایش مهارت و دانش عمومی کارگران در خصوص سو مصرف مواد، جلوگیری از ایجاد درگیری و برخوردهای مخرب با افزایش مهارت های مدیریت هیجان، جلوگیری از افزایش و کنترل حوادث ناشی از کار، تقویت روحیه همدلی ونیز جلوگیری از هدرفت منابع اجرا شده است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به رویکرد پیشگیری از اعتیاد در محیط های کار و تولید تصریح کرد: سو مصرف مواد مخدر در محیط های کاری هزینه های جبران ناپذیری مانند خسارات حوادث کار، افزایش حق بیمه غرامت کارگران، پایین آمدن سرعت و کیفیت کار، افزایش غیبت های ناشی از بیماری و سرقت و آسیب را در پی خواهد داشت که لزوم اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیرانه را در فضای کار و تولید را می طلبد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید