اخبار

حمایت بهزیستی زنجان از 7 هزار و 600 زن سرپرست خانوار

حمایت بهزیستی زنجان از 7 هزار و 600 زن سرپرست خانوار
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: 7 هزار و 600 زن سرپرست خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند و طبق نیازهای این گروه خدمات متعددی به این گروه ارائه می‌شود.

 

محمد محمدی‌قیداری  اظهار کرد: یکی از خدماتی که بهزیستی استان در حمایت از جامعه هدف ارائه می‌دهد بحث معافیت سربازی است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به شرایط برخورداری از معافیت سربازی جامعه هدف بهزیستی بیان کرد: مشمولان دارای پدر یا مادر معلول در خانواده و یا یکی از فرزندان، همه زنانی که به دلیل فوت همسر، مفقود‌الاثر شدن، محکومیت به زندان، مجهول‌المکان بودن همسر، طلاق، از کارافتادگی همسر به دلیل ابتلا به بیماری صعب‌العلاج و اعتیاد همسر، فاقد سرپرست و یا بدسرپرست از واجدان شرایط استفاده از این تسهیلات هستند.

وی با بیان اینکه افراد متأهل دارای همسر معلول نیز در صورت واجد شرایط بودن مشمول استفاده از تسهیلات معافیت سربازی هستند، گفت: البته در این مورد معافیت موقت صادر شده و در صورتی که استمرار ازدواج آنها بیش از پنج سال باشد معافیت موقت، دائمی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحث معلولیت استفاده از تسهیلات منوط به تأیید شورای پزشکی است، گفت: این شورا متشکل از نماینده پزشک حوزه نظام وظیفه و معاون امور توانبخشی با بررسی سوابق مستند است.

محمدی‌قیداری با بیان اینکه تاکنون آسیب‌های ناشی از اختلالات ذهنی، بیماری‌های روانی شدید مزمن مقاوم به درمان و ناتوان کننده، آسیب‌های حسی، بینایی، شنوایی، گفتاری و آسیب‌های عضلانی‌، اسکلتی و حرکتی از مهمترین انواع معلولیت‌ها برای معافیت بوده است، اضافه کرد: در همین راستا سال قبل 149 مددجو از معافیت سربازی بهره‌مند شدند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان همچنین به آمار تسهیلات ارائه شده برای فرزندان پسر زنان فاقد همسر که حمایت از مادر را به عهده دارند، اشاره و تصریح کرد: ارائه تسهیلات در این بخش نیز گذشت حداقل یک سال از تاریخ طلاق است.

وی تصریح کرد: در قالب اجرای این قانون هم سال قبل 32 نفر از فرزندان بهزیستی از خدمات معافیت سربازی بهره‌مند شدند.

محمدی‌ قیداری افزود: تسهیلات معافیت سربازی به فرزند پسر زنانی که حداقل سه فرزند دختر و دارای همسر از کار افتاده بوده و از مددجویان بهزیستی هستند نیز ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بهزیستی استان خدمات متعددی به زنان سرپرست خانوار زیرپوشش این سازمان ارائه می‌دهد، گفت: در حال حاضر 7 هزار و 600 زن سرپرست خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید