اخبار

مراکز نیکوکاری زنجان به 110 باب می‌رسد

مراکز نیکوکاری زنجان به 110 باب می‌رسد
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از فعالیت 39 مرکز نیکوکاری در استان خبر داد و گفت: تا پایان سال تعداد مراکز نیکوکاری استان به 110 باب می‌رسد.

 

هدایت صفری  اظهار کرد: یکی از رویکردهای کمیته امداد در حمایت از نیازمندان بهره‌گیری از ظرفیت خیرین است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان رسیدگی به امور نیازمندان را زمینه پیشگیری از آسیب‌‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: تلاش کمیته امداد نیز افزایش مشارکت مردم از طریق مراکز نیکوکاری و هم افزایی آن با منابع داخلی این نهاد در راستای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 39 مرکز نیکوکاری در استان زنجان فعال است، تصریح کرد: میزان کمک‌های مردمی در مراکز نیکوکاری طی دو ماهه نخست امسال 2 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است که در مقایسه با سال قبل رشد 340 درصدی داشته است.

صفری با بیان اینکه اعضای هیأت‌های عامل مراکز نیکوکاری، معتمدان، ائمه جماعت و خیران بومی شهرها و محلات استان هستند، گفت: گسترش این مراکز علاوه بر تسهیل در شناسایی نیازمندان و توزیع کمک‌های مردمی در میان  آنها موجب ایجاد ساز و کارهای گره‌گشایی در موارد نیازمندی موردی ساکنان در محدوده مراکز نیکوکاری می‌شود  که بر همین اساس در تلاش هستیم تعداد مراکز به 110 مورد برسد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد در ایجاد و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری بسترسازی برای مشارکت بیشتر خیران در حوزه محرومیت‌زدایی و اجتماع محور کردن فرآیند فقر زدایی در جامعه است، اضافه کرد:  مراکز نیکوکاری در واقع پیشخوان خدمات کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین اولویت مراکز نیکوکاری تشکیل شبکه‌های مردمی و جذب امدادیاران برای تشکیل زنجیره‌ها و شبکه‌های تخصصی مردمی و همچنین شناسایی سریع‌تر نیازمندان و رسیدگی به نیازهای آنهاست، افزود: خوشبختانه تاکنون فعالیت مراکز نیکوکاری قابل توجه بوده است.

صفری با اشاره به نقش تاثیرگذار مراکز نیکوکاری در جمع‌آوری کمک برای سیل‌زدگان بیان کرد: در این راستا امسال کمک‌های قابل توجهی در مراکز نیکوکاری برای کمک به این مناطق جمع‌آوری شد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید