اخبار

خبری خوش برای مستمری‌بگیران زنجانی؛

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش مستمری تا پایان خرداد

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش مستمری تا پایان خرداد
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان از پرداخت مابه‌التفاوت افزایش مستمری تا پایان خرداد خبر داد.

 

مسعود علیاری  با اشاره به این‌که 43 هزار نفر در استان زنجان، مستمری می‌گیرند، اظهار کرد: امسال، مستمری‌بگیران، حقوق اردیبهشت را با اعمال افزایش‌ها دریافت کردند که این موضوع با توجه به شرایط اقتصادی کشور و دشواری‌های تامین نقدینگی‌های لازم، دستاورد مهمی برای سازمان به شمار می‌رود.

 

این مسئول با اشاره به این‌که تامین‌اجتماعی دو گروه مستمری‌بگیر شامل حداقل‌بگیران و سایر سطوح دارد، ادامه داد: طی سال ۹۷، درصد افزایش مستمری سایر سطوح ۱۳ درصد بوده است و این میزان امسال به ۱۳ درصد و ۲۶۱ هزار تومان رسیده است.

 

وی افزود: ماهیانه 100 میلیارد تومان خدمات در حوزه تامین‌اجتماعی ارائه شد که از این میزان، ماهیانه 70 میلیارد تومان مستمری بازنشستگان، از کار افتادگی و بازماندگان بود؛ در واقع پارسال ‌در مجموع 1200 میلیارد تومان در قالب 18 خدمت ارایه شده است.

 

علیاری تصریح کرد: امسال با توجه به افزایش میزان دستمزد از طریق شورای عالی کار، به حداقل دستمزد 36.5 درصد افزوده خواهد شد. همچنین رقم خواربار از 110 هزار تومان به 190 هزار تومان افزایش یافته و حق مسکن نیز از 40 هزار تومان به 100 هزار تومان رسیده است.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان می‌توانند 65 خدمتی که تاکنون از کارگزاری‌ها دریافت می‌کردند، با مراجعه به سامانه eservis.tamin.ir به  صورت غیرحضوری دریافت کنند. این در حالی است که استان زنجان به عنوان پایلوت انتخاب شده و از بهمن‌ماه پارسال تا اردیبهشت امسال، 5000 خدمات غیرحضوری از این طریق ارایه شده است.

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید