اخبار

30 درصد درآمدهای زنجان از سرمایه‌گذاری‌های خارجی است

30 درصد درآمدهای زنجان از سرمایه‌گذاری‌های خارجی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بیش از 30 درصد درآمدهای استان زنجان مربوط به سرمایه‌گذاری‌های خارجی در واحدهای تولیدی است.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  محمدرضا یوسفی در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه زنجان با اشاره به تعیین شعار سال از سوی مقام معظم رهبری و لزوم توجه به رونق تولید اظهار کرد: شرکت شیر پاستوریزه پگاه زنجان به عنوان شرکت موفق در امر تولید فعالیت دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه برای رونق تولید تمام کنشگران این حوزه نقش موثر و سازنده‌ای دارند، تصریح کرد: نقش ارزنده کارگران در تولید کالای باکیفیت و بالا بردن راندمان و بهره‌وری از یک سو و نقش هدایتگر کارفرما و مجموعه مدیریتی از عوامل و عناصر تولید به نحو مطلوب برای تولید باکیفیت قابل رقابت در بازار از سوی دیگر موجب شده که نقش واحدهای تولیدی در تحقق شعار سال بسیار موثر باشد.

وی همچنین به نقش دولت و مردم در تحقق شعار سال تأکید کرد و گفت: حمایت مردم از کالای ایرانی و واحدهای تولیدی کشور به رونق تولید منجر می‌شود.

یوسفی در ادامه به تحریم دشمنان و راه‌اندازی یک جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: 40 سال کشور ما در تحریم است ولی تحریم‌های جدید با گذشته متفاوت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در جنگ اقتصادی،  کارفرمایان و کارگران در واحدهای تولیدی به عنوان سنگرداران تولید ایفای نقش ‌می‌کنند، اضافه کرد: امیدواریم با همکاری و هماهنگی از این گذرگاه نیز با موفقیت عبور کنیم.

وی در ادامه به ظرفیت‌های استان در حوزه کسب و کار اشاره کرد و گفت:  استان زنجان در فضای کسب و کار رتبه سوم را داشته و البته در حوزه امنیتی نیز جزء 4 استان امن کشور است.

یوسفی با اشاره به رغبت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در استان زنجان گفت: طبق بررسی انجام شده بیش از 30 درصد درآمدهای استان مربوط به سرمایه‌گذاری‌های خارجی در واحدهای تولیدی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه به انجام توافقات و موافقت‌نامه‌های اصولی با سازمان صمت برای رونق واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: امروز شاهد فعالیت بزرگترین تولید کننده فولاد، قطب تولید کاغذ، قطب صنعت روی و برق در استان هستیم.

وی با تأکید بر اینکه در فعالیت واحدهای تولیدی تکیه بر نیروی انسانی صیانت از آن مورد تأکید است، گفت: البته یکی از سیاست‌های دولت نیز این است که کشور را از هرگونه وابستگی به قطعات خارجی بی‌نیاز کند.

یوسفی از برگزاری نمایشگاهی از مواد و قطعات اولیه  وابسته به کشورهای خارجی خبر داد و گفت: در این نمایشگاه از شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت خواهد شد تا در این مقوله ورود کرده و نسبت به ساخت این قطعات و مواد اولیه اقدام کنند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید