اخبار

نیاز جامعه سالم داشتن نشاط، پویایی، تحرک و توسعه است

نیاز جامعه سالم  داشتن نشاط، پویایی، تحرک و توسعه است
سرپرست مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در راستای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در این مجموعه گفت: برای داشتن نشاط، پویایی، تحرک و توسعه بیشتر به جامعه‌ای سالم نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، سجاد اجاقلو با بیان این مطلب افزود:  اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون به تامین سلامت جامعه کمک خواهد کرد.
اجاقلو ادامه داد:  کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در راستای اجرای طرح مذکور جهت اندازه گیری فشار خون کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان طبق هماهنگی های صورت گرفته با حوزه معاونت امور اجتماعی این اداره کل، مراجعه و پس از سنجش مراتب  را در سامانه مربوطه درج نمودند. 
وی بابیان این که فشار خون بالا و عوارض ناشی از آن می تواند به فرد صدمات غیرقابل جبرانی را وارد سازد گفت:  اجرای این طرح ملی می تواند به آگاهی افراد در رابطه با فشار خون و مقابله با فشار خون بالا موثر واقع شود.

سید خندان کارشناس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: 4 میلیون نفر در کشور طی سال گذشته بر اثر فشار خون بالا جان خود را از دست داده اند.
شایان ذکر است فشار خون‌ بطور طبیعی‌ در اثر استرس و فعالیت بدنی، بالا می‌رود اما فردی‌ که‌ دچار بیماری‌ فشار خون‌ بالا است‌، به‌ هنگام‌ استراحت‌ نیز فشار خونش‌ بالاتر از حد طبیعی‌ است.
رژیم‌های نادرست غذایی ، مصرف زیاد غذاهای چرب و پرنمک ، بی‌تحرکی و زندگی ماشینی از جمله عوامل مستعد کننده برای ابتلا به بیماری پرفشاری خون است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید