اخبار

تولد 5 هزار و 220 نوزاد در بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان

تولد 5 هزار و 220 نوزاد در بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: در سال 97 قریب به 5 هزار و 220 نوزاد در بیمارستان‌های امام حسین (ع) زنجان و امید ابهر چشم به جهان گشودند.
به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان استان زنجان علی محمدی اظهار داشت: از آمار تولید 5 هزار و 220 نوزاد در بیمارستان‌های تامین اجتماعی بیش از 3 هزار و 520 نوزاد به روش طبیعی و قریب به یک هزار و 700 نوزاد نیز به روش سزارین پا به عرصه وجود نهادند و حدود 87 درصد زایمانهای طبیعی با حضور بستگان بیمار انجام شده است.

مدیر درمان استان زنجان با اشاره به کاهش 1.4 درصدی آمار عمل سزارین در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان تصریح کرد: در سال 97 بیش از 1.4 درصد کاهش سزارین نسبت به سال96 را در بیمارستانهای تامین اجتماعی داشتیم.

وی در خصوص ترویج فرهنگ زایمانهای طبیعی گفت: یکی از اهداف و برنامه‌های مهم بیمارستانهای تامین اجتماعی ترویج زایمان به روش طبیعی است که بیمارستان امام حسین (ع) با اتخاذ تدابیر و برنامه‌ریزی منسجم، توانست درخشش خوبی در بحث زایمانهای بی‌درد و زایمان در آب را داشته باشد بطوریکه در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری بعنوان یک بیمارستان موفق در سطح کشور در ترویج زایمان طبیعی معرفی شد و از معاون وزیر بهداشت نیز لوح دریافت کرد.

این مقام مسؤول همچنین اهمیت آموزش مادران را قبل از بارداری بسیار مهم خواند و گفت:  بیش از 34 درصد از زایمانهای انجام شده در کلاسهای آموزشی دوران بارداری شرکت کرده بودند.

وی بالاترین آمار و عملکرد در بخش زنان و زایمان را متعلق به بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان زنجان مطرح کرد
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید