اخبار

کمیته امداد مددجوی در انتظار دریافت خدمت ندارد

کمیته امداد مددجوی در انتظار دریافت خدمت ندارد
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: در حال حاضر هیچ کدام از مددجویان کمیته امداد در صف انتظار گرفتن خدمت نیستند

هدایت صفری  اظهار کرد: اداره کل کمیته امداد استان زنجان در حمایت از جامعه هدف این نهاد خدمات متعددی ارائه می‌دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر جامعه هدف کمیته امداد 55 هزار نفر است، اضافه کرد: این افراد شامل گروه‌های مختلف مددجویی از جمله زنان سرپرست خانوار، دختران در آستانه ازدواج، سالمندان، خانواده‌های زندانی و ... است.

وی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد استان زنجان توسعه بعد مردمی این نهاد و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در حمایت از جامعه هدف است، تصریح کرد: در همین راستا به دنبال اجتماع محور کردن فرآیند فقرزدایی در جامعه هستیم.

صفری با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کدام از مددجویان کمیته امداد در صف انتظار گرفتن خدمت نیستند، تصریح کرد: با مشارکت مطلوب خیران زنجانی در طرح‌های اجرایی کمیته امداد به ویژه طرح اکرام ایتام و محسنین، میانگین ماهیانه سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت این نهاد با 481 هزارتومان، دوبرابر میانگین کشوری است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه 14 میلیارد و 100 میلیون تومان زکات در سال گذشته جمع‌آوری شده است، افزود: برنامه‌ریزی شده است این رقم با افزایش 28 درصدی نسبت به سال گذشته به 18 میلیارد و 100 میلیون تومان برسد.

صفری به بهره‌مندی بیش از 28 هزار خانوار نیازمند زنجانی از خدمات مستمر و غیر مستمر این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: از مجموع خانوارهای زیرپوشش این نهاد در استان زنجان بیش از 25 هزار خانواده از خدمات مستمر کمیته امداد بهره‌مند هستند که از این تعداد نیز 6 هزار و 500 خانواده در سال گذشته زیرپوشش حمایت کمیته امداد قرار گرفتند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از اقدامات قابل توجه این نهاد اشتغالزایی و توانمندسازی مددجویان است، تصریح کرد: با همین نگاه جشن توانمندی و خودکفایی 2 هزار و 300 مددجوی کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته برگزار و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید