اخبار

اشتغال و رونق تولید، رهاورد سفر یک روزه جهانگیری به زنجان

اشتغال و رونق تولید، رهاورد سفر یک روزه جهانگیری به زنجان
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری همراه با هیات همراه برای افتتاح چند طرح صنعتی و عمرانی همچنین برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی در قالب سفر یک روزه به استان زنجان آمد، خلاصه رهاورد این سفر مهم به شرح زیر است.

بهره برداری از شرکت پاک حیات ابهر

شرکت پاک حیات با سرمایه گذاری خارجی ۴۰ میلیون یورو معادل ۵ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی شریف ابهر روز سه شنبه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح که محصولات شوینده تولید و عرضه خواهد کرد، زمینه اشتغال مستقیم برای ۳۰۰ نفر فراهم شده است که در هفت گروه کالایی ۳۲ نوع محصول تولید می‌کند.
این کارخانه براساس تکنولوژی روز دنیا توسط کارکنان شرکت پارس حیات در زمینی به مساحت ۱۵۰ هزار متر مربع و زیر بنای ۴۱ هزار متر مربع در مدت ۱۸ ماه طراحی و ساخته شده است.
این مجموعه پیش از این با سرمایه گذاری ۲۳۰ میلیون یورویی اقدام به تولید محصولات سلولزی می‌کرد که با افتتاح خط تولید جدید مجموع سرمایه گذاری این شرکت به ۲۷۰ میلیون یورو رسید.

بهره برداری از خط تولید و تست واگن ابهر

اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده و تست واگن متروی کشور روز سه شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری در شهرستان ابهر به بهره برداری رسید.

بزرگترین خط تولید و تست واگن مترو کشور در شرکت ایریکو به عنوان اولین شرکت تولیدی در زمینه طراحی بدنه، بورژی و ساخت واگن با برند ایرانی، است.
این خط تولید و تست واگن مترو با هدف تکمیل محصولات تولیدی در شرکت ایریکو با مجموع سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیون یورو که از این میزان ۱۰۶ میلیون یورو مربوط به تست واگن مترو است، با ظرفیت تولید ۲۳۰ رام واگن مترو در یک شیفت و اشتغالزایی ۵۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۳ هزار نفر غیرمستقیم افتتاح شد.
واگن‌های متروی تولید شده در این شرکت به صورت ۵ واگنه با برق بالا سری، سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت و ظرفیت کلی یک هزار و ۳۳۶ مسافر و از این تعداد ۱۹۲ نفر ظرفیت مسافر نشسته است.

افتتاح شرکت «پدیده شیمی قرن»

شرکت پدیده شیمی قرن، متعلق به گروه صنعتی گلرنگ روز سه شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری در زنجان به بهره‌برداری رسید.

واحد تولیدی پدیده شیمی قرن تولید کننده انواع مواد شوینده و بهداشتی، در شهرک صنعتی نوآوران زنجان واقع شده که با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری فرصت اشتغال برای ۲۵۰ نفر را فراهم کرده است.

جهانگیری در دیدار مردمی: مقاومت در مقطع کنونی به معنای تولید کالاهای مورد نیاز است

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه مقاومت در مقطع کنونی به معنای تولید کالاهای مورد نیاز کشور است، گفت: باید امنیت غذایی مردم ایران را تامین کنیم تا برای نان، دست پیش خارجی دراز نشود.

اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در دیدار عمومی و آیین بهره برداری از سامانه‌های آبیاری نوین در جمع مردم روستای دوتپه سفلی از توابع شهرستان خدابنده افزود: شرایط امروز کشور، شرایط خاصی است، به گونه‌ای هیچ مقعطی از تاریخ نقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته به حساسیت این شرایط نبوده است.

وی ادامه داد: ما جنگ تحمیلی هشت ساله، تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل را در ۴۰ سال گذشته داشته‌ایم ولی اوضاع را با کم و کسرهای آن گذرانده‌ایم و نشان دادیم می‌توانیم یک ملت مقاوم و پا برجایی باشیم که در تاریخ نامش ماندگار است.

 

 

 

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید