اخبار

۴۵۰۰ مددجوی کمیته امداد زنجان صاحب شغل می‌شوند

۴۵۰۰ مددجوی کمیته امداد زنجان صاحب شغل می‌شوند
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه راهبرد کمیته امداد تغییر روش فقرزدایی دولتی به الگوی مردمی و اجتماع‌محور است گفت: تا پایان امسال ۴۵۰۰ مددجوی این نهاد در زنجان صاحب شغل می‌شوند.
به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد استان زنجان، هدایت صفری در جلسه شورای مدیران این نهاد افزود: راهبرد کمیته امداد در این حوزه، فقرزدایی، بسترسازی برای افزایش مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی آن از طریق توسعه مراکز نیکوکاری و فقرزدایی به روش اجتماع‌محور است.
وی با ارائه گزارش فعالیت‌های انجام‌شده در سال گذشته، به راهبردهای سال جاری این نهاد و ویژگی‌های برجسته استان زنجان در حوزه فعالیت‌های اجتماعی به‌ویژه کارهای خیرخواهانه، اشاره کرد و یادآورشد: رویکرد کمیته امداد بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های بالای استان در حوزه مشارکت‌های مردمی به نفع جامعه هدف کمیته امداد از طریق ارتقاء همدلی، انسجام و همگرایی در این بخش است.
وی با بیان اینکه اندیشه و نگاه کارگزاران، محرومیت‌زدایی این نهاد با درک صحیح از وضعیت امروز کشور، منطبق بر تفکر بسیجی و فعالیت جهادی حاکم در سطح عالی مدیریتی آن است، افزود: با همین رویکرد، به رغم چالش‌های اقتصادی و افزایش حجم مراجعات، کمیته امداد استان زنجان توفیقات قابل‌توجهی در همه بخش‌ها به‌خصوص در حوزه مشارکت‌های مردمی در سال گذشته داشته است.
صفری ادامه داد: مشارکت بیش از ۵۰ میلیارد تومانی خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی این نهاد و تحقق ۱۲۳ درصدی تکالیف ابلاغی کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکت‌های مردمی و افزایش میانگین سرانه ماهیانه دریافتی ایتام تحت حمایت از محل کمک حامیان و خیران به ۴۸۱ هزار تومان در پایان سال گذشته نمونه‌ای از توفیقات مهم این استان در این بخش و تبدیل دغدغه سازمانی به گفتمان غالب در حوزه محرومیت‌زدایی بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به فعالیت‌های مؤثر این نهاد در حوزه توانمندسازی و بسترسازی برای ایجاد اشتغال، استقلال اقتصادی و معیشتی جامعه هدف این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: ایجاد ۲ هزار و ۸۸۲ فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت این نهاد با سرمایه‌گذاری قریب به ۴۱ میلیارد تومان در این بخش از فعالیت‌های مهم کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به ایجاد ۳۱ عنوان طرح اشتغال نو و خلاقانه در سال گذشته برای مددجویان تحت حمایت این نهاد از افزایش سه برابری اعتبارات تخصیصی کمیته امداد استان زنجان در سال جاری نسبت به سال گذشته نیز خبر داد و افزود: برنامه‌ریزی‌شده است با استفاده از ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیصی به کمیته امداد استان زنجان در بخش اشتغال‌زایی، به شرط تامین منابع و همکاری بانکها چهار هزار و ۵۰۰ مددجوی زنجانی تا پایان امسال صاحب شغل مناسب شوند.
صفری همچنین با اشاره به اینکه توفیقات کمیته امداد استان زنجان در همه بخش‌ها حاصل نگاه ارزشی حاکم بر این نهاد، همراهی مناسب مسئولان و مشارکت مطلوب مردم بوده است، ادامه داد: امیدواریم با گفتمان سازی بیشتر در حوزه فقرزدایی و تقویت نگاه جهادی و تفکر بسیجی در حوزه رسیدگی اثربخش به نیازمندان جامعه زمینه کم شدن آسیب‌های اجتماعی و حفظ و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی نظام بیش از گذشته فراهم شود.
۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید