اخبار

در جلسه کمیته رصد اشتغال استان زنجان مطرح شد:

اشتغال یک تکلیف بخشی و منحصر به دستگاه اجرایی خاصی نیست

اشتغال یک تکلیف بخشی و منحصر به دستگاه اجرایی خاصی نیست
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان بیان داشت: اشتغال یک تکلیف بخشی و منحصر به دستگاه اجرایی خاصی نیست

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، فرامرز نیک سرشت در نخستین جلسه کمیته رصد اشتغال استان زنجان که دستور اصلی جلسه بحث و بررسی پیرامون هدف گذاری میزان ایجاد اشتغال تکلیفی استان در سال جاری بود عنوان کرد: مساله اشتغال جزو دغدغه‌های عامه مردم در جامعه است و سالیان سال است که رهبر معظم انقلاب در نامگذاری های سال‌ها موضوع اشتغال را مورد توجه ویژه ای قرار داده اند.

وی ادامه داد: هر ساله منابع مالی متعددی برای ایجاد اشتغال در کشور در نظر گرفته می‌شود ولی میزان موفقیت در به ثمر رساندن این منابع و منجر به اشتغال شدن آنها، موضوعی است که نیاز به بررسی بیشتر دارد چرا که در برآورد تخمینی دقیقی از نتایج در این زمینه وجودندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اشتغال یک تکلیف بخشی و منحصر به دستگاه اجرایی خاصی نیست، اظهار داشت: همه نهادها و دستگاه‌ها وظایفی در این حوزه بر عهده دارند ولی متأسفانه یک معضل و مشکل پیچیده‌ای که دراین زمینه وجود دارد این است که کسی حاضر نیست به مسئولیت‌ها در اشتغال زایی تن بدهد.

وی به لزوم همگرایی و وفاق در بین دستگاه‌های اجرایی برای اشتغال زایی تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم قبل از هر چیز، آمار دقیق در این حوزه داشته باشیم و به آنان اتکا کنیم چون که اگر آمار متقنی نباشد هر نوع تصمیم گیری به مثابه تصمیم گیری در هوا و در تاریکی است.

نیک سرشت به وجود توانمندی مدیریتی خوب در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در قدم اول باید میزان تعهد و تکلیف استان در ایجاد اشتغال و میزان منابع موجود برای آن مشخص شود و وظیفه اصلی کیمته رصد اشتغال استان هم مدیریت منابع، راستی آزمایی برای ایجاد و تثبیت اشتغال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: اگر نتیجه عملکرد کمیته رصد اشتغال دراستان زنجان به نتایج مطلوبی منجر شود، می‌تواند به عنوان یک الگو برای سایر استان‌های کشور نیز مدنظر قرار داده شود.

۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید