اخبار

۸۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی به بانوان زنجانی داده شد‌

۸۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی به بانوان زنجانی داده شد‌
سرپرست مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان زنجان گفت: در بررسی‌های که انجام شده مشخص شد که بیش از ۸۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی در استان زنجان به بانوان داده شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،‌طیب جعفری  در خصوص تسهیلات و مجوزهای داده شده به مشاغل خانگی استان زنجان اظهار داشت:  بر اساس بررسی‌هایی که در سنوات گذشته صورت گرفته است مشخص شده است که بیش از سه چهارم مجوزها در ارتباط با موضوع مشاغل خانگی برای خانم‌ها صادر شده است.

وی با بیان اینکه از سال 90 که سال آغازین حمایت از قانون مشاغل خانگی بوده است تاکنون در استان زنجان حدود 15 هزار مجوز ایجاد مشاغل خانگی صادر شده است، افزود: تاکنون بیش از 40 میلیارد تومان تسهیلات به منظور ایجاد مشاغل خانگی پرداخت شده است.

سرپرست مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان در ارتباط با رشد تسهیلات مشاغل خانگی در آینده عنوان کرد: در سال 97 بر اساس سهمیه‌ای که در زمینه مشاغل خانگی اعلام شده بود تاکنون بیش از 6 میلیارد تومان پرداخت شده است اما این مبلغ احتمالا تا مبلغ حدود 10 میلیارد تومان نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی در ارتباط با انواع حرفه‌هایی که در زمینه مشاغل خانگی وجود دارد، عنوان کرد: خوشبختانه در مشاغل خانگی تنوع بسیار زیادی وجود دارد که از جمله این مشاغل می‌توان به حرفه‌هایی همانند صنایع دستی، خیاطی و در مناطق روستایی به مشاغلی مرتبط با حوزه دام که به طور خانگی فعالیت می‌کنند و همچنین فرشبافی اشاره کرد.

جعفری در خصوص میزان اعتبارات اختصاص داده شده به حوزه مشاغل خانگی در سال 98 بیان کرد: اعتبار مشاغل خانگی در سال 98 در حال حاضر ابلاغ نشده است و همچنان مانده اعتبارات سال قبل پرداخت می‌شود.

اشتغال بیکاران استان

وی در خصوص تعداد مراکز کاریابی که در حال حاضر در سطح استان زنجان دایر است، بیان کرد: تعداد 18 مرکز کاریابی فعال وجود دارد و حدود یک هزار و 700 نفر از طریق این مراکز کاریابی در واحدهای تولیدی موجود در مشاغل مختلف مشغول به کار  شده‌اند.

سرپرست مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان زنجان با بیان اینکه تعداد بیکاران استان زنجان در سال 96 بیش از 36 هزار نفر بوده‌اند، افزود: این تعداد در سال 97 به حدود 31 هزار نفر کاهش پیدا کرده است بنابراین سال 97 سال خوبی برای استان بوده است چرا که مجموع شاغلین استان طبق گزارش مرکز آمار استان حدود 19 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

وی  به تغییر در وضعیت بیکاری استان زنجان اشاره کرد و گفت: بیکاری استان زنجان در سال 96 حدود 10.3 بوده است اما این رقم در سال 97 به 8.5 درصد کاهش یافته است.

۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید