اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار کرد:

کارگاههای آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه معلمان و مشاوران

کارگاههای آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه معلمان و مشاوران
رئیس امور بیمه ای و آسیب های اجتماعی ، اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری کارگاههای آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه معلمان و مشاوران آموزش و پرورش استان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، ندا طارمی بابیان این خبر افزود : کارگاههای مذکور در راستای اجرای سند نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان ( طرح ملی نماد)  برگزار گردید.

 وی ادامه داد: یکی از نقش های مهم و تاثیر گذار معلمان را باید نقش آنان در کاهش آسیب های اجتماعی دانست. امروز در بیشتر جلسات تصمیم گیری وقتی در خصوص مسائل اجتماعی جامعه بحث می شود مسئولان به این نتیجه می رسند که تنها راه پیشگیری و کاهش این گونه مسائل و مصون سازی جوانان از جرایم و آسیب ها، پایه گذاری آموزش قوانین در مدارس و آگاه سازی کودکان و نوجوان از آسیب ها و انحرافات است.

طارمی گفت : معلمان بهترین افراد در زمینه کار فرهنگی در این میان معلمان افراد کاردان و متخصص در زمینه کار فرهنگی هستند، باید به این نکته اشاره کرد که امروز آشنائی دانش آموزان با آسیب های اجتماعی در سطح مدارس مغفول مانده و اگر می خواهیم جامعه سالمی داشته باشیم می بایست در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری انجام شود.

در ادامه طارمی عنوان کرد: آشنایی معلمان با آسیب های اجتماعی از مهمترین مسایل مورد نیاز در عصر حاضر به شمار می آید. دانش آموزان ما نیازدارند که در مورد آسیب های اجتماعی و خطراتی که آنان را در این گونه مسائل تهدید می کند آگاهی یابند و در این زمینه لازم است فردی که متخصص آسیب های اجتماعی مانند، اعتیاد، خشونت، و جرایم و تهدیدات فضای مجازی و ...است آنان را با این گونه مسائل آشنا و راهکارهای لازم برای پیشگیری از افتادن آنها در دام این آسیب ها را تعلیم دهد.


وی در پایان به نقش مدرسه در پیشگیری از بزهکاری تامین آموزش و پرورش مناسب بعداز محیط خانواده که محیطی غیر انتخابی و حقی برای کودک و نوجوان است محیط مدرسه و کلاس درس موثر در پیشگیری بزهکاری اطفال ونوجوان می باشد، اشاره نمود.

۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید