اخبار

پرداخت یکهزار تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد زنجان

پرداخت یکهزار تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد زنجان
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال یکهزار و ۲ فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت استان زنجان پرداخت شده است.

هدایت صفری  گفت: یکی از خدمات حمایتی کمیته امداد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان است که این صندوق با هدف تحقق بانک داری اسلامی، ترویج سنت قرض الحسنه و ارائه تسهیلات به خانواده های تحت حمایت و سایر نیازمندان جهت توانمند سازی و بهبود وضعیت معیشتی مددجویان با ایجاد اشتغال راه اندازی شده وخدمات ارزشمندی برای جامعه هدف کمیته امداد و سایر نیازمندان با کمک خیران و نیکوکاران انجام می‌دهد.
وی اظهار داشت: از یکهزار و ۲ فقره تسهیلات پرداختی صندوق امداد ولایت در سال جاری ۷۶ فقره تسهیلات اشتغال با اعتبار ۸۴۰ میلیون تومان، ۸۳۴ فقره وام کارکشایی به مبلغ دو میلیارد و۸۷۵ میلیون تومان ۲۳ فقره ودیعه مسکن و۶۹ مورد هم تسهیلات مسکن با اعتبار ۵۱۱ میلیون تومان بوده است.

این مسئول با اشاره به تسهیلات پرداختی سال ۹۷ از طریق صندوق امداد ولایت هم اشاره کرد و گفت: در سال گذشته چهار هزار و ۳۰۴ فقره تسهیلات اشتغال و کارگشایی قرض الحسنه با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد و۴۴۴ میلیون تومان در سر فصل های اشتغال و کارگشایی (مسکن، درمان، تهیه جهیزیه، تحصیل، بدهی و …) به مدد جویان متقاضی و سایر نیازمندان واجد شرایط پرداخت شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان با تاکید بر ضرورت ترویج و گسترش فرهنگ قرض الحسنه و فعالیت‌های خیر خواهانه صندوق امداد ولایت از مردم خیر و نیکوکار استان زنجان به‌منظور سپرده‌گذاری در این صندوق دعوت و خاطر نشان کرد که امید است با همکاری خیران و افزایش کمک‌ها و سپرده‌های آن‌ها در این صندوق بتوانیم تسهیلات بیشتری به نیازمندان با توجه به چالش‌های اقتصادی موجود در جامعه پرداخت شود.

۲۸ هزار ۳۱۸ خانوار با جمعیت ۵۴ هزار و ۹۸۰ نفر از خدمات این نهاد در قالب کمک معیشت بگیر و غیرکمکمعیشت بگیر در استان بهره مند هستند.

۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید