اخبار

اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان طارم برگزار کرد:

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای جامعه هدف

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای جامعه هدف
رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان طارم از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیادبرای جامعه هدف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدحسن حسینی با بیان این خبر افزود: این کارگاه آموزشی با اهتمام اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان طارم با همکاری شبکه بهداشت و درمان واداره فرهنگ و ارشاداسلامی این شهرستان با هدف آگاهی بخشی و افزایش سطح اطلاعات، با موضوع آشنایی با انواع مواد و اثرات آن ها، باورهای شایع و اشتباه در مورد اعتیاد و مواد مخدر سالن همایش شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم با حضورکارشناسان امور اجتماعی ادارات شهرستان طارم  و بهورزان شهرستان طارم  برگزار شد.

در این کار گاه آموزشی دکتر بهرامی سرپرست  شبکه بهداشت ودرمان  شهرستان طارم از حضور کارشناسان و بهورزان تقدیر و تشکر نمود و به اهمیت و آگاهی بخشی  برگزاری این دوره ها اشاره کرد.

ناصری کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم  در موردمصرف مواد مخدر گفت:کاهش سن مصرف مواد و رشد شیوع مصرف مواد در نوجوانان و جوانان جوامع، از جمله نگرانی ها و دغدغه های آحاد جامعه جهانی می باشد.    


وی همچنین با اشاره به اینکه افزایش تولید مواد صنایعی و شیمیایی و تغییر الگوی مصرف، تمایل به مصرف همزمان و ترکیبی گونه های مختلف مواد، افزایش میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد و ناخالصی مواد، سبب پیچیدگی ابعاد مختلف مواد مخدر و روان گردان ها شده است ادامه داد: بهره گیری از شبکه های سایبری و ماهواره ها به منظور ترویج و گسترش باورهاو نگرش های غلط باهدف فریب فرهنگی و جذب مشتریان جدید، سبب افزایشِ اقبال نوجوانان و جوانان جوامع به مصرف مواد شده است.
 


این کارشناس همچنین اظهار داشت: نشانه روی نهاد خانواده، مدارس، دانشگاهها و کارکنان محیطهای صنعتی و کارگری ، بیانگر تلاش جدی سیستم هوشمند مواد مخدر به منظور قتل عام انسان ها می باشد . ودر آخربه  تقویت برنامه های اطلاع رسانی، اگاه سازی، آموزش سبک فرزند پروری، آموزش مهارت های زندگی، تقویت فعالیتهای ورزشی و هنری، تقویت خدمات مشاوره ای و تولید برنامه های تلویزیونی برای ارتقاء سطح دانش والدین، دانش آموزان در مدارس، دانشجویان دردانشگاها، و کارکنان در محیط های اداری به منظور جلوگیری از گرایش آحاد سالم جامعه به مصرف مواد

۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید