اخبار

نیازمند نگاه برنامه ای در حوزه اشتغال هستیم

نیازمند نگاه برنامه ای در حوزه اشتغال هستیم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نهادینه کردن نگاه برنامه ای در حوزه اشتغال یک ضرورت است از این رو تقویت چنین دیدگاهی در کارشناسان حوزه اشتغال از رویکردهای مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی در جلسه مشترک دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه اشتغال و سپاه انصارالمهدی (عج) استان، ضمن تبیین محورهای عمده برنامه‌های دولت در تبصره ۱۶ و ۱۸ و قانون حمایت از اشتغال پایدار روستایی، افزود: نقش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه‌های اشتغالزا دبیرخانه‌ای بوده و رویکرد اصلی آن، افزایش تعاملات بین دستگاهی است.

وی ادامه داد: سال گذشته در نتیجه اجرای برنامه‌های تکلیفی و نیز طرح‌های دستگاه‌های اجرایی بیش از ۲۵ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد.

به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان سال گذشته از مجموع افزایش ۴۶۴ هزار نفری شاغلان کشور، ۱۹ هزار فرصت شغلی معادل ۴ درصد آن در این استان محقق شد.

یوسفی افزود: میزان جمعیت بیکار استان نیز از رقم ۳۶ هزار و ۹۰۶ نفر نفر در سال ۹۶ به رقم ۳۱ هزار و ۶۰۰ نفر در سال ۹۷ کاهش یافت.

۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به بسیجیان پرداخت شده است

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز دراین جلسه گفت: میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان (بسیجیان) در سال گذشته، ۱۸ میلیارد ریال برای ۱۷۰ نفر بوده است.

سرهنگ عباس بابایی افزود: سپاه استان طی سال‌های ۹۱ تا ۹۷ نیز حدود ۴۰۰ میلیارد ریال به طرح‌های اشتغالزا که عموماً طرح‌های خُرد بوده، تسهیلات ارزان‌قیمت پرداخت کرده که از منابع بانک مهر اقتصاد (بسیجیان سابق) کارسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه و آغاز به کار بانک سپه نوین طی ماه‌های آتی، بخش اقتصادی سپاه آماده مشارکت بیش از پیش در برنامه‌های اشتغالزای استان است.

بابایی گفت: سپاه استان در قالب یک برنامه کشوری از ۲ مجرای بسیج سازندگی و قرارگاه عمران و آبادانی فعالیت می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: قرارگاه عمران و آبادانی در ۳ دهستان و ۸۰ روستا فعالیت‌های عمرانی انجام می‌دهد.

بابایی ابراز کرد: معتقدیم با توجه به فشارهای مضاعفی که از طرف نظام سلطه در حوزه اقتصادی بر کشور، وارد شده و مشکلاتی که برای دولت به وجود آورده‌اند، کسی که در راه تولید و ایجاد اشتغال قدم برمی‌دارد جهاد می‌کند و با عزیزان جهادگری که در مرزها ایستادگی می‌کنند به لحاظ ارج و منزلت، تفاوتی ندارند.

وی با بیان اینکه مسائل اقتصادی از اساسی‌ترین اقدامات دشمنان ملت ایران است، گفت: یکی از ارکان هر جهادی از جمله جهاد اقتصادی، ورود و تلاش با نیت الهی است.

بابایی تصریح کرد: بسیج و سپاه با تلاش برای حل مشکلات مردم تاکنون با حضور جهادی خود در راستای محرومیت‌زدایی و مردم‌داری اقدامات بسیاری انجام داده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید