اخبار

یک هزار و 200 وام قرض‌الحسنه به مددجویان زنجانی پرداخت شد

یک هزار و 200 وام قرض‌الحسنه به مددجویان زنجانی پرداخت شد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: با هدف رفع نیازهای ضروری مددجویان یک هزار و 200 فقره وام به آنها پرداخت شد.

 

هدایت صفری  اظهار کرد: در حال حاضر 24 هزار و 704 خانوار با جمعیت 46 هزار و 864 نفر از این نهاد کمک معیشت دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه خدمات این نهاد در بخش‌های مختلف بر اساس نیاز گروه‌های مختلف مددجویی ارائه می‌شود، تصریح کرد: کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و تربیتی به مددجویان، ارائه خدمات حقوقی، کمک به رفع سوءتغذیه مددجویان، کمک به پرداخت هزینه درمانی، پرداخت بیمه اجتماعی مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی، کمک به امر ازدواج مددجویان از جمله خدماتی است که توسط این نهاد ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین سیاست‌های کمیته امداد در حمایت از مددجویان توانمندسازی آنهاست، اضافه کرد: در همین راستا یک هزار و 238 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال،کارگشایی و مسکن به مددجویان  کمیته امداد استان زنجان توسط صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

صفری اعتبار هزینه شده در این زمینه را 5 میلیارد و 336 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تسهیلات این صندوق بدون کارمزد و ضمانت آسان و به‌ منظور رفع نیاز‌های ضروری مددجویان تحت حمایت و محرومان جامعه با هدف تأمین هزینه‌های درمان، اشتغال، ودیعه مسکن اجاره‌نشین‌ها، کمک‌ هزینه ازدواج و پرداخت تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه از کل تسهیلات پرداختی 89 فقره تسهیلات اشتغال با اعتبار یک میلیارد و 104 میلیون تومان، یک هزار و 9 فقره وام کارگشایی به مبلغ 3 میلیارد و 504 میلیون تومان، 31 فقره ودیعه مسکن و 109 مورد هم تسهیلات مسکن با اعتبار 727 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به نقش موثر خیرین در پرداخت تسهیلات به مددجویان بیان کرد: همکاری و مساعدت خیرین موجب ارائه خدمات بهتر به مددجویان و ایجاد زمینه توانمندسازی در آنها شده است به نحوی که سالانه تعدادی از مددجویان با خودکفایی از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند.

۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید