اخبار

راه‌اندازی سامانه شاغلان در زنجان

راه‌اندازی سامانه شاغلان در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به در دست راه‌اندازی بودن سامانه شاغلان گفت: با راه‌اندازی این سامانه اطلاعات افراد احصا و نسبت به ساماندهی وضعیت بیکاران اقدام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا یوسفی  در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: از سال ۱۳۸۵ جشنواره کارآفرینی در حال برگزاری است و تا کنون 3 هزار نفر در سطح استان و 140 کار آفرین ملی در زمینه‌های اقتصادی، صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات انتخاب و معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: جشنواره  کارآفرینان برتر در سال 98 با هدف شناسایی و انتخاب کارآفرینان برتر در سطح کشور و معرفی آنها به عنوان الگوهای جامعه به آحاد مردم به ویژه  جوانان و ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری، ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه‌های مختلف از اهداف مهم جشنواره کارآفرینان برتر است، گفت: جشنواره کارآفرینان برتر می‌تواند زمینه حضور کارآفرینان در جامعه را افزایش و سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم کند.

یوسفی با دعوت از رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی هرچه بهتر در این زمینه بیان کرد: در واقع کارآفرینی ماهیتی فرا دستگاهی و فرابخشی دارد و لازم است همه دستگاه‌های ذیربط در این زمینه همکاری کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه کارآفرینان برتر استان تا 31 تیرماه سال‌جاری فرصت دارند برای تکمیل فرم‌ها و بارگزاری مستندات خود به سامانه www.karafarinanebartar.ir  اقدام کنند، گفت: امیدواریم امسال نیز شاهد مشارکت بیش از پیش کارآفرینان در این جشنواره باشیم.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت اشتغال استان ارائه کرد و گفت: در حال حاضر در حال تدوین الگوی مدلی هستیم که همه عملکردها از جمله شبکه بانکی و دریافت تسهیلات را احصا کنیم و در همین راستا کمیته اشتغال استان فعال شده است.

یوسفی در ادامه به کاهش نرخ بیکاری به ۸.۵ درصد اشاره کرد و گفت: امروز سهم اشتغال در بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش‌ها بالاست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد:  وضعیت پرداخت تسهیلات روستایی نیز تاکنون ۱۸۴ میلیارد تومان با اجرای ۱۴۵ طرح و ایجاد ۴ هزار و ۱۰۲ شغل بوده است.

وی با بیان اینکه امسال میزان افراد مشغول به کار شده از طریق مراکز کاریابی افزایش یافته است، گفت: این امر نشانه بهبود وضعیت کسب و کار و همچنین موثر واقع شدن کاریابی‌هاست.

یوسفی با بیان اینکه سهم اشتغال کشاورزی از ۳۳.۸ به ۳۰.۳ رسیده است چون در بخش کشاورزی سرانه بالا بود در تلاش بودیم که اشتغال از این بخش به سمت خدمات برود، ادامه داد: سهم اشتغال صنعت از ۳۱.۹ به ۳۳.۱ درصد رسیده است و خدمات نیز از ۳۴.۳ به ۳۶.۶ رسیده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  تصریح کرد: مشارکت اقتصادی از ۴۱.۴ به ۴۲.۶ رسیده است.

وی افزود: در حال راه‌اندازی سامانه شاغلین و تجمیع آن هستیم، چون امروز ما با پدیده‌ای مواجه هستیم که افراد به دنبال شغل بهتر هستند و این یعنی افراد فرصت شغلی را از بیکاران می‌گیرند.
یوسفی با بیان اینکه از طریق کد ملی افراد نسبت به گردآوری اطلاعات اقدام خواهیم کرد، گفت: در صورتی که این سامانه اطلاعات را گردآوری کند در آن صورت خواهیم توانست نسبت به برنامه‌ریزی برای افراد بیکار اقدام کنیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید