اخبار

۱۹ هزار نفر به تعداد شاغلان قطعی زنجان اضافه شد

۱۹ هزار نفر به تعداد شاغلان قطعی زنجان اضافه شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار، شمار شاغلان در این استان با افزایش نزدیک ۱۹ هزار نفری از میزان ۳۲۱ هزار و ۵۴۱ نفر در سال ۹۶ به ۳۴۰ هزار و ۴۳۹ نفر در سال ۹۷ رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدرضا یوسفی در جمع خبرنگاران افزود: همچنین نرخ بیکاری استان زنجان از میزان ۱۰.۳ درصد در سال ۹۶ به ۸.۵ درصد در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی نیز در استان از ۴۱.۴ درصد در سال ۹۶ به میزان ۴۲.۶ درصد در سال گذشته رسید.

یوسفی به برنامه ریزی های انجام شده برای افرایش سهم بخش خدمات در اشتغال استان اشاره کرد و گفت: در نتیجه اقدامات انجام شده، سهم اشتغال این بخش در استان از ۳۴.۳ درصد در سال ۹۶، به ۳۶.۶ درصد در سال ۹۷ افزایش یافته است و این جهت گیری در حوزه اشتغال همچنان در دستور کار قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از پرداخت ۱۸۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان خبر داد و اظهار داشت: این میزان تسهیلات به ۲ هزار و ۴۵ طرح در استان پرداخت شده که در نتیجه آن ۴ هزار و ۱۰۲ نفر صاحب شغل شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه آمارهای ارائه شده در حوزه اشتغال آمارهای شفافی هستند، گفت: منبع آمارها مرکز آمار کشور است که به عنوان مرجع رسمی در این حوزه مطرح است.

وی اظهار داشت: در حال تدوین مدلی در استان هستیم تا از طریق آن اقدامات و عملکرد بانک ها و دستگاههای اجرایی و سایر کنشگران در حوزه اشتغال، دارای پیوست اشتغال باشد.

یوسفی به تشکیل کمیته رصد اشتغال در استان اشاره کرد و گفت: این کمیته با هدف تبیین و تعیین اثرات اجرای طرحهای اشتغال زایی تشکیل شده است.

پایان تیرماه، آخرین مهلت شرکت در جشنواره کارآفرینان برتر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر در این استان خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف ترویج کارآفرینی، نوآوری و خلاقیت، معرفی کارآفرینان برتر به عنوان الگو برای جوانان، ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان اقتصادی بخش های مختلف و ایجاد نشاط و رقابت در فضای کسب و کار، برگزار می شود.

وی اظهار داشت: متقاضیان برای ثبت نام در این جشنواره می توانند تا پایان تیر جاری به پایگاه اینترنتی به آدرس http://www.karafarinanebartar.ir/ مراجعه کنند.

یوسفی اظهار داشت: افرادی که در ۲ سال گذشته عنوان برتر را در جشنواره به دست آوردند مجاز به شرکت در آن نیستند تا فرصت برای سایر کارآفرینان نیز فراهم شود.

وی گفت: طی ۱۲ دوره برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر در استان زنجان بالغ بر سه هزار نفر در آن شرکت کردند و ۱۴۰ کارآفرین از بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات نیز طی این دوره ها به عنوان برتر دست یافتند.

۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید