اخبار

در سومین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شد:

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در زنجان

راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در زنجان
مدیر کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مطرح کرد: سامانه جامع روابط کار با هدف ساماندهی و نظارت بیشتر برای اجرای قانون و مقررات کار و تامین اجتماعی و تنظیم روابط کار به زودی در زنجان راه اندازی خواهدشد.

 

به گزارش روابط عمومی ادراه کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی در سومین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در اداره تامین اجتماعی شعبه خرم دره که با حضور معاون فرماندار این شهرستان برگزار گردید ضمن گرامیداشت هفته تامین اجتماعی و ابراز خرسندی از اینکه پرونده الکترونیکی جایگزین پرونده های کاغذی و سوابق کاغذی بیمه شدگان تبدیل به فایل الکترونیکی شده است بیان داشت: ارائه خدمات غیرحضوری علاوه بر صرفه جویی اقتصادی،  ارائه خدمات به گروه ها و جامعه هدف را تسهیل و باعث افزایش ضریب انجام کارها همانند ارسال لیست می گردد.

یوسفی همچنین افزود: در بحث خدمات غیر حضوری راه اندازی سامانه جامع روابط کار را در دستور کار داریم که  در 5 استان کشور به صورت پایلوت انجام شده است و سامانه مذکور علاوه بر اینکه موجب راحتی ارباب رجوع می‌شود، در چابک سازی، کاهش هزینه‌ها ، وسیله ای برای ثبت قراردادها و کنترل آنها خواهد بود که با هدف ساماندهی و نظارت بیشتر برای اجرای قانون و مقررات کار و تامین اجتماعی و تنظیم روابط کار به زودی در زنجان راه اندازی خواهدشد.

یوسفی ادامه داد: سامانه جامع روابط کار همچنین برای پایان دادن به قراردادهای سفید امضا راه‌اندازی می‌شود و باید کارفرمایان در آن سامانه قراردادهای خود با کارگران را ثبت کنند.

مدیر کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اعلام این که به عنوان اولین استان در کشور 15 هزار مجوز مشاغل خانگی به صورت غیر حضوری و الکترونیکی صادر کردیم افزود: ما معتقدیم مشاغل خانگی در کنار سایر برنامه های اشتغال فراگیر و پایدار روستایی می تواند نقش موثری در کاهش فقر و بیکاری داشته باشد.

یوسفی همچنین با اشاره به ظرفیت بخش تعاون اظهار داشت: 12 هزار نفر شاغل در بخش تعاون استان داریم و افتخار میکنیم که دارنده بزرگترین تعاونی ها در بخش توزیع اقلام دارویی، قطعه ساز خودرو، انبار گندم و .. در استان هستیم.

مدیر کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از راه اندازی سامانه جامع بازار کار خبر دادو گفت: با همکاری تامین اجتماعی و سایر دستگاههای دارای پایگاه داده و اطلاعات جهت شناسایی شاغلین، پیگیر راه اندازی این سامانه هستیم.

یوسفی همچنین از برگزاری همایش مشوق های بیمه ای در راستای تبیین و تشریح مشوق ها با حضور واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت اجرایی شدن این امر قطعا جزء دستاوردهای خوب جلسات شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت متبوع خواهد بود. 

در این جلسه علیاری، مدیرکل تامین اجتماعی با بیان این که هم اکنون 99 درصد پرداخت حق بیمه، دریافت لیست و 94 درصد ابلاغ الکترونیکی نیز بصورت خدمات غیرحضوری انجام می گیرد افزود: 530 هزار پرونده بیمه شدگان تامین اجتماعی استان به فایل الکترونیکی تبدیل شده است.

از دیگر مواردی که علیاری به آن اشاره کرد وجود 14 هزار کارگاه تحت پوشش تامین اجتماعی در استان بود که  طبق اظهارات وی با بخشودگی جرایم بیمه ای و مساعدت تامین اجتماعی تعدادی از کارگاههای و واحدهای تولیدی صنعتی استان که سالیان سال تعطیل بوده از رکود خارج و دوباره شروع به فعالیت کرده و نه تنها بدهی های معوق خود را پرداخت نمودند تبدیل به واحدهای صادر کننده نیز شده اند.

۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید