اخبار

همزمان با هفته بهزیستی:

۱۰۰ طرح حمایت از مددجویان در زنجان افتتاح می شود

۱۰۰ طرح حمایت از مددجویان در زنجان افتتاح می شود
- همزمان با هفته بهزیستی ۱۰۰ طرح در این استان با هدف خدمات رسانی به گروههای هدف و کاهش مشکلات آنان افتتاح می شود.
 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: طی این هفته، ۵۰ واحد مسکونی مددجویی، ۳۶ طرح خود اشتغالی، یک باب ساختمان اداری شهرستان طارم، چهار مهدکودک، ۲ کلینیک مددکاری، یک مرکز مشاوره و دیگر طرح‌ها در سطح استان افتتاح می‌شود.

محمد محمدی قیداری افزود: بهزیستی در کاهش طلاق و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارد و در این راستا سامانه تصمیم (کاهش طلاق) در سه شهرستان ابهر، خرمدره و خدابنده نیز افتتاح خواهد شد.

این مسئول برگزاری همایش خیر گروهی و تجلیل از خیرین و دیدار با شرکای اجتماعی و معلولان نخبه را از دیگر برنامه های هفته بهزیستی اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۱۰۰ موسسه خیریه در استان تحت نظارت بهزیستی بوده و با بهزیستی همکاری نزدیک دارند.
وی اظهار داشت: افتتاح ساختمان میز خدمت، افتتاح بازارچه دائمی فروش محصولات معلولان از دیگر برنامه های پیش بینی شده این هفته است.

محمدی رونمائی از طرح سنجش افکار همگانی و رضایت مندی عموم و سند کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر برنامه های هفته بهزیستی اعلام کرد و افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، استاندار زنجان و خدمات رایگان مشاوره، آگاهی رسانی خدمات بهزیستی در نماز جمعه نیز در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: هم اکنون بهزیستی ۱۸۹ خدمت به جامعه هدف تحت پوشش خود ارائه می کند.

محمدی ادامه داد: سازمان بهزیستی از سال ۱۳۵۹ برای نیل به اهداف خود با اتخاذ تدابیر لازم و پشتیبانی های گوناگون از کودکان نیازمند، زنان و کودکان بی سرپرست و در راه ماندگان حمایت کرده و به معلولان جسمی و ذهنی خدمات می‌دهد.

وی یادآوری کرد: این سازمان خدمات رسانی به مبتلایان به بیماری‌های صعب‌العلاج، معتادان و ناسازگاران اجتماعی و همچنین پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب های اجتماعی را با توجه به حفظ ارزش‌ها و کرامات والای انسانی و با تکیه بر تعاون و همیاری مردم نیکوکار انجام می‌دهد.

هفته بهزیستی از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ تیر با عنوان "به زیستن در گام دوم، شفافیت، توانمندسازی، ارتقای سلامت اجتماعی " در سطح کشور آغاز شده است.

هم اکنون ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی استان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند.

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید