اخبار

اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان در راستای حمایت از واحدهای تولیدی

اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان در راستای حمایت از واحدهای تولیدی
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: امسال نیز مانند سنوات گذشته، در راستای حمایت از واحدهای تولیدی، طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان مدیون به تامین‌اجتماعی اجرا می‌شود


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا مسعود علیاری  اظهار کرد:


تامین‌اجتماعی، سازمانی مردم‌نهاد و گسترده بوده و متکی به بودجه دولتی نیست، افزود: این سازمان از طریق مشارکت بیمه‌‌شدگان به حیات حود ادامه می‌دهد و هر چه گستردگی چتر تامین‌اجتماعی وسیع‌تر باشد، به همان میزان مسائل اخلاقی، امنیتی و اجتماعی در سطح جامعه بیشتر نهادینه می‌شود؛ به عبارتی دیگر یکی از مولفه‌های توسعه‌یافتگی در دنیا، نظام تامین‌اجتماعی کشورها است و خوشبختانه در ایران، این نظام واقعا موفق عمل می‌کند.


علیاری با اشاره به این‌که در  حدود 43 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش تامین‌اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: این تعداد، در مقایسه با کشورهای همسایه رقم قابل توجهی است و نشان می‌دهد که خدمات این سازمان در کشور، بسیار وسیع‌تر و کامل‌تر از کشورهای هم‌جوار است. علاوه بر این، حدود 4 میلیون نفر در سطح کشور بازنشسته تامین‌اجتماعی هستند و یکی از افتخارات ما این است.


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان یادآور شد: برای آحاد جامعه نیز این شرایط فراهم شده است که با بیمه‌پردازی آینده خود را تامین کنند. اشتغال خیلی مهم است ولی حتما باید همراه با تامین آتیه افراد باشد و امیدواریم به روزی دست یابیم که حتی یک نفر از جمعیت کشور، خارج از جمعیت تحت پوشش تامین‌اجتماعی نباشد؛ چراکه بروز اتفاقات اجتناب‌ناپذیر است و هیچ‌کس تا پایان عمر توان کار کردن و تامین معیشت را ندارد.


وی در ادامه با بیان این‌که امسال نیز مانند سنوات گذشته، در راستای حمایت از واحدهای تولیدی، طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان مدیون به تامین‌اجتماعی اجرا می‌شود، افزود: کارفرمایانی که به خاطر مسائل اقتصادی از جمله تحریم و نوسانات ارزی دچار مشکل شده‌اند، تا 13 شهریورماه امسال فرصت دارند که برای بخشودگی و تقسیط بدهی خود اقدام کنند.


علیاری همچنین با اشاره به این‌که زنجان، به عنوان استان پایلوت در ارائه خدمات غیر‌حضوری انتخاب شده است، ادامه داد: با توجه به حجم بالای متقاضیان و مراجعان سازمان تامین‌اجتماعی و لزوم جایگزینی روش‌های بهینه، این سازمان با راه‌اندازی روش‌های نوین و غیرحضوری مانند ارسال لیست‌های بیمه به صورت الکترونیک، دسترسی آحاد بیمه‌شدگان به سایت‌های الکترونیکی و ارائه خدماتی که قبلا به صورت حضوری انجام می‌شد، تا حد چشم‌گیری تسریع در روند امور بیمه‌شدگان را سبب شده است.


این مسئول خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند همه خدمات مورد‌نیاز خود را با مراجعه به سایت https://eservices.tamin.ir دریافت  کنند؛ در واقع مقرر شده است همه 65 خدمتی که در شعبات ارائه داده می‌شود، تحت پوشش این سامانه قرار گیرد و در حال حاضر 45 خدمت ارائه می‌شود. در همین راستا، شهروندان تا‌کنون 16 هزار و 919 خدمت را از طریق سامانه دریافت کرده‌اند و 95 دفترچه درمانی به صورت غیر‌حضوری صادر شده است.

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید