اخبار

اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان طارم برگزار کرد:

کارگاه آموزشی امربه معروف و نهی از منکربا موضوع عفاف و حجاب

کارگاه آموزشی امربه معروف و نهی از منکربا موضوع عفاف و حجاب
رئیس اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان طارم گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، کارگاه آموزشی امربه معروف و نهی از منکر به همین منظور در اداره این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد حسن حسینی بابیان این خبر افزود: از جمله مطالبی که در این کارگاه توسط حجت السلام صادقی، کارشناس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طارم مطرح شد بحث  تبیین آموزه های دینی و علمی جهت ارتقای فرهنگ دینی در جامعه با برگزاری  نشست های مربوط به موضوع عفاف و حجاب بود که به گفته ایشان  موجب برنامه ریزی مدون در حوزه حجاب و عفاف و پوشش اسلامی  خواهد شد.

صادقی  موضوع حجاب را امری ضروری در شرایط فعلی دانست و تصریح کرد: حجاب بهترین ارزش برای انسان است که در سایه ی آن آسایش و سلامت جامعه نیز شکل می گیرد. 

وی در ادامه با بیان این که امروز دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در سایه تهاجم فرهنگی قصد ضربه زدن به اسلام و آموزه های دینی و اخلاق و همچنین ترویج بی بندوباری را دارند گفت:  لازم است در این راستا هوشیار باشیم و این توطئه ی آنان را خنثی کنیم. 

صادقی همچنین با اشاره به فلسفه حجاب در دین اسلام خاطر نشان نمود: هدف اصلی احکام دینی در اسلام، قرب به خداوند است که به وسیله‌ی تزکیه‌ی نفس و تقوا به دست می آید. 


در خصوص آثار فردی رعایت حجاب، می توان به موارد ذیل اشاره کرد    
1- احترام به شخصیت زن، به واسطه ی رعایت حجاب، 2. مصونیت ارتباطات زن با مردان غریبه، 3. حفظ اعتقادات مذهبی برای افراد، 4. حفظ عفت زن و جلوگیری از فساد و ناهنجاری           
ب - آثار اجتماعی        
آثار اجتماعی رعایت حجاب فراوانند که برخی از آنها عبارتند از   
1-  سلامت نسل جدید جامعه، 2. پیشگیری از فساد اخلاقی، 3. مبارزه با مظاهر بی دینی، 4. حفظ کیان خانواده
وی تصریح کرد: در قرآن مجید آیات متعددی در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد که نشانگر اهمیت این مقوله در دین مبین اسلام است لذا باید این موضوع را با جدیت بیشتری مورد توجه قرار دهیم و در راه ترویج حجاب و عفاف در جامعه تلاش نماییم.و همچنین در مورد رابطه عفاف و حجاب بیان فرمودند که عفاف نتیجش می شود حجاب و انسانها سه قوه دارند 1- قوه فکر اگر کنترل شود، می شود حکمت 2- قوه شهوت اگر کنترل شود می شود عفت 3- قوه غضب اگر کنترل شود می شود شجاعت

 

 

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید