اخبار

۴۴۸۱۱ خانوار در استان زنجان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان هستند

۴۴۸۱۱ خانوار در استان زنجان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان هستند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: از ابتدای شروع فعالیت این صندوق تا پایان سال ۹۷ در استان، تا کنون ۴۴ هزار و ۸۱۱ خانوار از روستاییان و کشاورزان در آن عضو شده اند و از این تعداد سه هزار و ۷۱ خانوار هم اکنون از مستمری بازنشستگی، کارفتادگی و یا مستمری بازماندگان برخوردار هستند.

عباسی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مستمری به بیمه شدگان صندوق در استان زنجان پرداخت شد.

وی افزود: همچنین سال گذشته حدود ۱۴ میلیارد تومان حق بیمه از بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان دریافت شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: این استان از نظر شاخص شمار بیمه شدگان نسبت به میزان جامعه هدف و همچنین بیمه شدگان جدید زیر ۳۰ سال، رتبه نهم را در بین استان های کشور دارد.

عباسی خاطرنشان کرد: جامعه هدف بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان زنجان ۹۲ هزار و ۹۴۲ خانوار است که از این میزان ۳۶ هزار و ۴۱۶ خانوار فاقد بیمه هستند و تلاش ها برای تحت پوشش قرار دادن آنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه عضویت در بیمه اجتماعی روستاییان اختیاری است، گفت: فعالیت ها و اقدامات متعددی از سوی ۶۰ کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان برای آشنایی و اقناع جامعه هدف برای عضویت در صندوق به صورت مستمر انجام شده و می شود.

 

۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید