اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

سند« اشتغال کار شایسته»، زمینه دسترسی به کار مناسب را فراهم می کند

سند« اشتغال کار شایسته»، زمینه دسترسی به کار مناسب را فراهم می کند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سند «اشتغال کار شایسته» زمینه دسترسی به فرصت‌های برابر برای زنان و مردان در راستای دستیابی به کار مناسب و مولد در شرایط آزاد و ایمن با حفظ کرامت انسانی را فراهم می کند.
 محمدرضا یوسفی در کارگروه اشتغال استان از تدوین سند ملی کار شایسته خبر داد و گفت: این سند در راستای اشتغال محور کردن سیاست‌های پولی، مالی، تجاری و ابزارهای بهبود فضای کسب و کار تدوین شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ایجاد زمینه دسترسی به فرصت‌های برابر برای زنان و مردان در راستای دستیابی به کار مناسب و مولد در شرایط آزاد و ایمن با حفظ کرامت انسانی را از اهداف این سند خواند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آزادی انتخاب شغل، ترویج کار مولد و سازنده، رعایت حرمت و کرامت انسانی، تضمین امنیت نیروی کار در محیط کار و داشتن درآمد مکفی و مزد مناسب نیز از دیگر اهداف این سند است. 

وی با یادآوری برخی از مولفه های این سند افزود: این سند همچنین شامل فرصت‌های برابر برای کار، جبران خدمات، تامین امنیت شغلی و شرایط کاری سالم نیز می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به برخی از گزینه های ضروری کار شایسته هم اشاره کرد و گفت: امنیت اجتماعی، امنیت درآمد، روابط اجتماعی و حقوق کارگران یعنی حقوق بنیادین کار و گفت وگوی اجتماعی  از اهم آن است.

به گفته یوسفی، روابط اجتماعی و حقوق کارگران یعنی حقوق بنیادین و گفت‌وگوی اجتماعی برای احقاق حقوق کارگران نیز از دیگر موضوعاتی است که در این سند مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه سال گذشته ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات از طریق بانک‌های عامل در قالب مشاغل خانگی پرداخت شد، افزود: آمارهای ارائه شده دقیق است

۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید