اخبار

باحضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان انجام شد:

افتتاح مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی پیام آوران کارآفرین ابهر

افتتاح مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی پیام آوران کارآفرین ابهر
مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی پیام آوران کارآفرین(پاک) شهرستان ابهر در مراسمی با حضور محمدرضا یوسفی، مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افتتاح وآغاز به کار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، محمد رضا یوسفی با بیان این که کارآفرینی و توجه به آن یک راهکار بسیار مؤثر برای برون رفت از معضل بیکاری در جامعه می باشد، سوق دادن فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار ،به سمت کارآفرینی را از اهم وظایف مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان دانست و افزود؛  تا کنون   15  مجوز  رسمی مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی از طریق کمیته هیات فنی صدور مجوز ، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان صادر شده است که مدیران این مراکز، بیشتر از اساتید ، متخصصان و کارشناسان خبره حوزه کارآفرینی استان  تشکیل شده است .

یوسفی، با تاکید بر افزایش آموزش مهارت های  کارآفرینی و ترویج فرهنگ کارآفرینی، خواستار  حمایت از جوانان کارآفرین شد.

محمدرضا یارقلی ، مدیر مرکز مشاوره کار آفرینی و اموزش های کسب و کار نیز در این مراسم  عنوان کرد: رشد، پیشرفت همه جانبه و پایدار اقتصادی و اشتغال یک کشور مقوله ای است که بطور قطع با فراگیری آموزش کار آفرینی و کسب مهارت های فنی حرفه ای امکان  و دستیابی به  آن وجود دارد.

وی اظهار داشت: واحدهای تولیدی و خدماتی علاقمند به استفاده و بهره گیری از نیروهایی هستند  که خلاقیت کاری و روحیه کارآفرینی دارند.

یارقلی،  با اشاره به آثارو نتایج خوب کار آفرینی  و کسب مهارت های فنی  و حرفه ای نیز گفت: این مهم موجب اشتغال پایدار  می شود و افراد با توجه به جایگاه خود، به راحتی به فعالیت خود ادامه  می دهند.

وی اظهار داشت:  کار آفرینی عامل اصلی ایجاد خلاقیت و نوآوری است و زمانی که در ارتباط با  این  ۲ مقوله صحبت می شود  و در صورت ارتباط منطقی بین منابع کمیاب، قابلیت های مدیریتی و منابع انسانی موجب رشد و موفقیت جامعه  می شود، لذا  کار آفرینی و مهارت های کار آفرینی  زمنیه ارتباط یک چنین شرایطی را ایجاد می کند.

 

۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید