اخبار

طی سه ماه نخست امسال صورت گرفت؛

پذیرش غیرحضوری بیش از 45 درصد از بیماران تامین‌اجتماعی

پذیرش غیرحضوری بیش از 45 درصد از بیماران تامین‌اجتماعی
مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: طی سه ماه نخست امسال، بیش از 45 درصد از بیماران برای مراجعه به مراکز درمانی تامین‌اجتماعی از نوبت‌دهی غیر حضوری استفاده کرده‌اند.

  

علی محمدی با اشاره به این‌که پارسال نیز بیش از 198 هزار بیمار توانستند با استفاده از سامانه USSD در  مراکز درمانی تامین‌اجتماعی نوبت پذیرش بگیرند، اظهار کرد: در واقع سال گذشته بیش از 280 هزار نفر از بیمه‌شدگان و بیماران برای مراجعه به مراکز درمانی تامین‌اجتماعی در سطح استان زنجان، ازطریق روش‌های جدید تلفنی، اینترنتی و سامانه USSD نوبت‌های  غیرحضوری اخذ کرده‌اند و این بسیار جای خوشحالی دارد.

 

این مسئول با بیان این‌که خدمات غیر حضوری سازمان تامین‌اجتماعی با استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطات و با شیوه کارآمدتری به شهروندان ارائه می‌شود، ادامه داد: سازمان تامین‌اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین نهاد بیمه‌گر در کشور، به منظور تحقق اهداف، همچنین تعالی در مسیر کارآمدی و پاسخ‌گویی، با تکیه بر فرایندهای هوشمند و نوین در سال‌های اخیر، اقدامات گسترده‌ای را برای توسعه و تسریع نحوه ارائه خدمات غیر حضوری مبتنی بر اینترنت و سامانه‌های الکترونیکی انجام داده است.

 

وی با اشاره به این‌که پارسال بیش از 28 درصد نوبت‌گیری‌های غیر حضوری از طریق تلفن گویا بوده است، افزود: بیمه‌شدگان سازمان با روش‌های مختلفی همچون کد USSD،  تلفنی، اینترنتی، اپلکیشن تامین و در نهایت حضوری می‌توانند از مراکز درمانی تامین‌اجتماعی پذیرش بگیرند ولی نوبت‌دهی غیر حضوری نقش به‌سزایی در کاهش ترافیک کاری و متعاقب آن، افزایش کیفیت خدمات‌رسانی دارد.

 

 

محمدی استقبال بی‌نظیر مراجعان از سامانه رایگان #142* را بسیار مهم و سهل ‌ الوصول برشمرد و تصریح کرد: ارتقای میزان پذیرش غیرحضوری در این حوزه به خاطر سرعت و رایگان بودن، بیشتر از سایر روش‌ها مورد استقبال مراجعان بوده است. خوشبختانه توسعه روش‌های نوین ارائه خدمات الکترونیکی در سازمان تامین‌اجتماعی نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی بسیار چشمگیر بوده است و هم‌اکنون بیش از 45 خدمت الکترونیکی در بخش میز خدمت سایت اینترنتی تامین‌اجتماعی به نشانی www.tamin.ir در  دسترس بیمه‌شدگان و مخاطبان قرار دارد.

۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید