اخبار

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

نسخه نویسی الکترونیکی تا ۲ ماه آینده در کشور اجرایی می‌شود

نسخه نویسی الکترونیکی تا ۲ ماه آینده در کشور اجرایی می‌شود
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: اجرای طرح اتصال نسخ الکترونیکی مراکز درمانی ملکی این سازمان با مراکز طرف قرارداد تا ۲ ماه آینده در سطح کشور نهایی می‌شود. که این کار با رفع نواقص این کار در زنجان به عنوان استان پایلوت انجام می گیرد.

دکتر مهدی درخشان  در مراسم اجرای طرح اتصال نسخ الکترونیکی مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی با مراکز درمانی طرف قرارداد در زنجان افزود: طی سه سال گذشته به ویژه در سال جاری الکترونیکی کردن همه فرآیندهای این حوزه در دستور کار قرار گرفته است که با تحقق آن مشکلات در روند اجرا مشخص و راهکارهایی برای رفع آن اتخاذ می شود.

وی اظهار داشت: سرلوحه امسال سازمان تامین اجتماعی به عنوان راهبرد اساسی ۲ محور اصلی یعنی تکمیل برنامه های دولت الکترونیک و نهضت آی تی و دیگری مدیریت هزینه ها لحاظ شده است که این کاهش هزینه های پرت را شامل میشود.

این مسئول ادامه داد: مدیریت هزینه ها کاهش ارائه خدمات نیست بلکه بیشتر مسائل و موارد ضروری را در بر میگیرد و در راستای رضایتمندی بیماران است.

وی  اضافه کرد: درصورت عدم رضایتمندی بیمار همه اقدامات و فعالیت های سازمان تامین اجتماعی معنا و ارزشی ندارد و در این میان بررسی و پژوهش های سال های گذشته  در بیمارستان های مختلف کشور نشان می دهد به رغم فعالیت ها در حوزه سخت و نرم افزاری، با وجود صرف هزینه های هنگفت، هدف اصلی همان اصلاح فرآیندها و  رضایتمندی مراجعان گم شده و در واقع این اقدامات نتیجه ای در بر نداشته است.

درخشان افزود: اجرای برنامه های مصوب شده توام با اصلاح  رفتارها و فرایندها است و به این مهم باید توجه داشت که بیمار  از طرف مقابل اخلاق و سخن خوب می خواهد و دیگری ساده کردن خدمات لازم است.

وی اظهار داشت: نظارت کامل  و دقیق در همه حوزه ها منوط به ارتباط الکترونیکی بین درمان مستقیم و غیرمستقیم است که تحقق این مهم کارها را تسهیل می کند.

این مسئول ادامه داد: بر این مبنا، الکترونیکی کردن فرایندها نباید با شتاب انجام گیرد بلکه با رفع تدریجی موانع و معایب آن با سرعت مورد توجه باشد.

وی اضافه کرد: اجرای هر طرح بزرگی معایب خاص خود را دارد که این مهم در استان زنجان به صورت نمونه به دقت مورد بررسی قرار می گیرد و سپس به استانهای دیگر تعمیم داده می شود.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشورادامه داد: هم اکنون این سازمان حدود ۴۳ مییلون نفر بیمه شده در کشور دارد که این سازمان در راستای خدمات رسانی بهتر ه آنها بتلاش می کند.

وی یادآوری کرد: هم اکنون برای بیماران مزمن پرونده الکترونیکی تشکیل شده و نسخ و وضعیت درمان این بیماران در سراسر کشور قابل رصد است و امسال برای تمامی بیماران این مهم اتفاق میافتد.

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز ادامه داد: با فراهم شدن زیرساختهای لازم خدمات ۵۲۰ مرکز طرف قرارداد تامین اجتماعی این استان بصورت تدریجی الکترونیکی ارائه خواهد شد.

علی محمدی افزود: از سال گذشته دفترچه بیمه در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی کشور حذف و بجای آن نسخه الکترونیکی جایگزین شده است.  
به گفته وی با این اقدام، پرونده الکترونیکی برای مراجعه کنندگان تشکیل شده و با این اقدام ادامه درمان برای پزشک معالج نیز بیش از گذشته تسهیل شده است.

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید