اخبار

شورای شهر ازمشارکت‌های مردمی در طرح‌های شهری استقبال میکند

شورای شهر ازمشارکت‌های مردمی در طرح‌های شهری استقبال میکند
محمد عینی‌فر در جلسه شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه شهر زنجان طرح‌های مختلفی دارد که هنوز بلاتکلیف است و هنوز اجرایی نشده است، اظهار داشت: یکی از طرح‌های ناتمام شهر زنجان پروژه داوود قلی و دلجویی است که تاکنون به دلایلی آغاز نشده است

 محمد عینی‌فر در جلسه شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه شهر زنجان طرح‌های مختلفی دارد که هنوز بلاتکلیف است و هنوز اجرایی نشده است، اظهار داشت: یکی از طرح‌های ناتمام شهر زنجان پروژه داوود قلی و دلجویی است که تاکنون به دلایلی آغاز نشده است.
وی با بیان اینکه مذاکراتی با وزرات مسکن و شهرسازی برای بازگشایی این طرح حاصل شده است، افزود:
افزود: می توانیم با پیشنهاد استفاده از سرمایه های خرد در قالب تعاونی ها، جهت پروژه داوود قلی- دلجویی، می توان بخشی از مشکلات این پروژه را حل کرد.
سازمان مسکن و شهرسازی زنجان نیز قول مساعد برای آغاز پروژه این طرح داده است.
در ادامه این جلسه یکی از اعضای شورای شهر زنجان به ضرورت آسیب‌شناسی در بخش تعاون اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر بخش تعاون به آسیب‌شناسی مناسب در بخش‌های مختلف و به ویژه در بخش
مسکن نیاز دارد
.
جمال گیوه‌ای با اشاره به اینکه نباید در امر نظارت بر بخش‌های مختلف تعاون‌ها از جمله مسکن غافل شد، عنوان داشت: به این امر باید بیش از بیش توجه شود تا موجبات بی‌اعتمادی مردم را فراهم نکند.
وی اعتمادسازی در بین آحاد مختلف جامعه را یکی از مولفه‌های اساسی مشارکت بخش تعاون در زمینه‌های مختلف است، تصریح کرد: در وهله نخست باید در بین مردم اعتماد ایجاد شود تا مشارکت تعاون در بخش‌های مختلف محقق شود.
عضو شورای شهر زنجان به همکاری مشترک تعاون و شورای شهر زنجان اشاره کرد و ادامه داد: همکاری مشترک بخش تعاون و شورای شهر زمینه‌ساز رشد و شکوفایی طرح‌های مختلف را در این زمینه را فراهم می‌کند.
وی با بیان اینکه ایجاد بورس معاملات تعاون یکی از راهکارهای پیشنهادی تعاون در این زمینه است، اظهار داشت: بخش تعاون آمادگی خود را برای فعالیت در مدیریت شهری و استفاده از سرمایه‌های مردم اعلام کرد.
گیوه‌ای گفت: راه‌اندازی بورس معاملات تعاون می‌تواند در این زمینه تاثیر بسزایی داشته باشد.

۱۹ شهریور ۱۳۸۸ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید