اخبار

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان :

زنجان جزو 6 استان نخست کشور در حوزه تک‌رقمی بودن نرخ بیکاری است

زنجان جزو 6 استان نخست کشور در حوزه تک‌رقمی بودن نرخ بیکاری است
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان نرخ بیکاری تک رقمی است، گفت:زنجان جزو شش استان نخست کشور به لحاظ پایین بودن نرخ بیکاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور آبی پور ، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان برگزار گردید.

محمدرضا یوسفی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در این جلسه  بابیان این که  

وجود وحدت رویه و یکپارچگی در فعالیت ها و انسجام بخشی بین واحدهای اجرایی دستگاههای تابعه در این استان  و به یمن تلاشهای صورت گرفته در سال رونق تولید حتی در زمان تحریم ها در بحث رفع معضل بیکاری و بهبود فضای کسب و کار رشد خوبی داشته ایم وبا بهره گیری از توانمندیها و خدمات ارزنده اعضاء شورا و هم افزایی و تشریک مساعی فی مابین،  موفقیت های خوبی را در سطح استان و کشور کسب نموده ایم.      

 یوسفی در همین راستا با بیان این که در استان زنجان نرخ بیکاری تک رقمی است، گفت: زنجان جزو شش استان نخست کشور به لحاظ پایین بودن نرخ بیکاری است.

یوسفی با اشاره به این که در واقع با توجه به ورودی های زیادی که به بازار کار داریم راهی به جز ترویج و توسعه کارآفرینی نداریم گفت: باید فضای کسب و کار را بهبود بخشیم و لازمه اش این است که بستر را برای کارآفرینان آماده کنیم.  نظام آموزشی ما برای تربیت نیروی کار ماهر نیاز به اصلاح ساختاری دارد که این ظرفیت در شورای هماهنگی دستگاههای استانی تابعه وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی برای ورود به این حوزه وجود دارد .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: در این حوزه  با دانشگاه زنجان به عنوان دانشگاه مادر، مذاکرات مقدماتی آغاز کردیم و در این راستا بنا داریم سرفصل های آموزشی متناسب با نیاز بازار کار با همکاری دانشگاه‌ها تدوین و اجرایی نماییم.

این مسئول با بیان اینکه ۱۵ تا ۸۵ درصد فرصت های شغلی در 150 کشور دنیا مربوط به مشاغل خانگی است، ابراز کرد: مشاغل خانگی با توجه به قابلیت‌های خوبی که دارد می تواند ما را در جهت پاسخگویی به بسیاری از نیازهای بازار کار یاری کند و در افزایش  نرخ مشارکت بانوان تاثیرگذار باشد.

یوسفی با بیان اینکه دولت و مجلس هم در این احساسِ نیاز، تمهیداتی را فراهم کرده‌اند، افزود: دولت و مجلس برای افزایش مهارت آموزی تاکید دارند و شورای عالی آموزش فنی و حرفه ای به عنوان یک مرجع و نهاد جدید این مهم را پیگیری می نماید.

انصاری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان نیز در این نشست گفت: بخش عمده جمعیت کشور در تقسیم بندی از نظر اقتصادی در بخش غیر فعال اقتصادی قرار می‌گیرد که راهکارهایی برای تبدیل بخش غیر فعال به فعال جهت رفع این مشکل در نظر گرفته شده است.

این مسئول در این زمینه با بیان اینکه افراد دارای درآمد بدون کار، محصلان، دانشجویان، خانه داران، و معلولین  قابلیت لازم برای ورود به چرخه اقتصادی را دارند، اضافه کرد: بهترین راهکار توسعه مشاغل خانگی است که برای توسعه مشاغل خانگی باید آموزش‌های لازم را ارائه دهیم تا بتوانیم با آموزش و حمایت بحث ورود به چرخه اقتصادی را تکمیل کنیم.

آبی پور، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: در یک نگاه کلی به سیمای جهان امروز می‌توان گفت در حال حاضر حرکت دنیا به لحاظ اقتصادی به سمت بازارهای دیجیتال می باشد.

او با بیان اینکه قالب بخش خدمات در حوزه فعالیت های دیجیتال  و الکترونیکی است، تصریح کرد: ضروری است در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رویکرد امروز حرکت های اقتصادی در آموزش‌ها باشد، باید تمامی سعی‌مان را کنیم تا از حرکت‌های جهانی روز عقب نمانیم و در آتیه بهتر برنامه ریزی نموده و سرفصل آموزش های فنی حرفه ای را با توجه به حرکت های جهان که به سمت دیجیتال تجارت الکترونیک و تولید حرکت می کند در دستور کار قرار دهیم.

همچنین در این جلسه مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان گزارشی از مشوق های قانونی مرتبط با بهبود فضای کسب و کار ارائه نمودند.

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید