اخبار

فعالیت 5 مرکز نگهداری کودکان در استان زنجان

فعالیت 5 مرکز نگهداری کودکان در استان زنجان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از فعالیت پنج مرکز نگهداری کودکان در استان زنجان خبر داد و گفت: 61 کودک در این مراکز پذیرش شده و نگهداری می‌شود.

محمد محمدی‌قیداری اظهار کرد: معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی بهزیستی فعالیت‌های مختلفی طی سال انجام می‌دهد که از جمله آن استفاده از مشارکت خیرین در ارائه خدمات به جامعه هدف است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از فعالیت پنج مرکز نگهداری کودکان در استان زنجان خبر داد و گفت: 61 کودک در این مراکز پذیرش شده و نگهداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خدمات بسیار خوبی به فرزندان این مراکز ارائه می‌شود، تصریح کرد: واگذاری سرپرستی کودکان مراکز بهزیستی با حساسیت خاصی انجام می‌شود، تا کودکان در شرایط خوبی واگذار شوند.

محمدی‌قیداری ادامه داد: البته در صورت حصول شرایط مورد نظر کودکان را سریع واگذار می‌کنیم، چون مراکز بهزیستی در واقع مراکز گذر هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در صورتی که کودکان شرایط واگذاری داشته باشند از طریق دستگاه قضایی و همچنین با پیگیری کارشناس حقوقی واگذار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه سال قبل 30 کودک واگذار شد، اضافه کرد: البته برای کودکانی که در این مراکز نگهداری می‌شوند از طریق اعلام شماره حساب حامی جذب شده و از طریق خیرین به آنها کمک می‌شود.

محمدی‌قیداری در ادامه از فعالیت 11 کلینیک مددکاری در استان خبر داد و افزود: از جمله اهدافی که در اداره این مراکز دنبال می‌شود،  بهره‌مندی از توان تخصصی بخش غیر دولتی در راستای ارائه خدمات پیشگیرانه، کاهش تصدی‌گری و افزایش ضریب نفوذ خدمات مددکاری اجتماعی، تسهیل در ارتباط با منابع اجتماعی، ارائه مشاور مددکاری فردی و خانوادگی، جلب مشارکت داوطلبین متخصص و جلب حمایت خیرین از جمله اهداف فعالیت کلینیک‌های مددکاری است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به واگذاری 2 هزار و 482 پرونده به کلینیک‌های مددکاری اجتماعی در سال گذشته گفت: بخش خصوصی نیز در این زمینه مناسب عمل کرده است.

وی همچنین تعداد موسسات خیریه فعال مجوز گرفته از سوی این اداره کل را 100 باب اعلام کرد و گفت: تعداد گروه‌های همیار زنان نیز 23 مورد، زنان سرپرست خانوار بیمه شده بر اساس بیمه تأمین اجتماعی و بیمه روستایی و عشایری یک هزار و 389 نفر و تعداد گروه‌های خودیار تأمین مالی خرد نیز 18 مورد است.

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید