اخبار

در اولین جلسه میز صادرات بخش تعاون استان مطرح شد:

تشکیل تعاونی های تخصصی صادرات و خدمات تجاری

تشکیل تعاونی های تخصصی صادرات و خدمات تجاری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تشکیل تعاونی های تخصصی صادرات و خدمات تجاری را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های بخش تعاون در حوزه صادرات عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی در اولین جلسه میز صادرات بخش تعاون استان در سال 98 که با حضور مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل استانداری زنجان تشکیل گردید اظهار داشت: ظرفیت های استان برای سرمایه گذاری و صادرات در بخش کشاورزی، صنایع دستی و صنعت و معدن بسیار بالا می باشد.

یوسفی ضمن ارائه گزارشی جامع از ظرفیت هریک از بخش های مذکور در بحث سرمایه گذاری و صادرات با اشاره به این که عمده کشورهای هدف صادراتی استان زنجان،  کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان ، آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان، ارمنستان ، سریلانکا ، اندونزی ، هند ، کره ، پاکستان، چین، امارت، هنگ کنک و ویتنام  هستند عنوان کرد: ازجمله برنامه های بخش تعاون استان در حوزه  صادرات،تشکیل تعاونی های تخصصی صادرات و خدمات تجاری ،برگزاری همایش های تخصصی در خصوص صادرات و بازاریابی،برگزاری دوره آموزشی تخصصی صاردات، ایجاد سامانه فروش اینترنتی کالای تعاون، شکیل کمیته همکاری های مشترک شرکت های تعاونی تولیدی و توزیعی، ایجاد نمایندگی اتاق تعاون استان در کشور گرجستان با مدیریت شرکت تعاونی توسعه تجارت پارت، تشکیل شرکت تعاونی تولید کنندگان گیوه در استان با رویکرد حمایت از مشاغل خانگی و باهدف صادرات آن به کشورهای همسایه به ویژه عراق، تشکیل شرکت های تعاونی تامین نیاز صنوف تولیدی با هدف بازاریابی ، فروش و صادرات محصولات تولیدی آنها می باشد .

دکتر نیک سرشت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هم در این جلسه از صادرات به عنوان استراتژی توسعه هرکشور یاد کرد و گفت: صادرات حلقه تکمیلی و نهایی زنجیره توسعه یافتگی است .

دکتر سید معین هاشمی، معاون توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه ضمن تاکید بر حمایت جدی از تعاونی ها و استفاده از ظرفیت های واقعی بخش تعاون بیان داشت: باید در قالب یک نهضت و ایجاد فرهنگ‌سازی نقش تعاون را در اقتصاد پررنگ‌تر کرده و اقبال عمومی را در این بخش تقویت کنیم.

هاشمی بااشاره به این برخی استانها کارکرد خوبی در الگوی شرکت تعاونی در بحث ساماندهی سازماندهی ایجاد زنجیره و شبکه ها دارند گفت:  این موضوع می تواند در ساختارسازی ایجاد یک شاکله بخش اقتصادی در استان زنجان کمک حال باشد.

وی در خصوص بحث صادرات بخش تعاون، بر آشنایی به بازارهای هدف و قواعد صادراتی تاکید کرد و گفت: بازارهای هدف بر اساس محصولات مورد نظر باید بررسی اصولی و میدانی شود.

 

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید