اخبار

تشکیل اولین شرکت تعاونی مدیریت صادرات بخش تعاون استان زنجان

تشکیل اولین شرکت تعاونی مدیریت صادرات بخش تعاون استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تشکیل اولین شرکت تعاونی مدیریت صادرات بخش تعاون استان زنجان در سطح کشور به عنوان یکی از توانمندی های صادراتی این بخش نام برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا یوسفی اظهار داشت: با عنایت به فعالیت بیش از 1170 شرکت تعاونی در استان زنجان در زمینه های صنعت،‌معدن وخدمات و کشاورزی ، زمینه و فرصت های بسیار خوبی در بخش تعاون برای صادرات کالاها و محصولات تولیدی شرکت های تعاونی در استان وجود دارد.

یوسفی خاطر نشان کرد: وجود بیش از 150واحد تولیدی کفش تحت پوشش شرکت تعاونی تلاشگران کفش هیدج  و تولید سالانه بیش از 7 میلیون جفتکفش در این شهر که به عنوان قطب تولید کفش در کشور مطرح می باشد از جمله توانمندی های صادراتی بخش تعاون استان بشمار می آید.

وی تصریح کرد: در استان زنجان 412 شرکت تعاونی فعال در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی وجود دارد که در این شرکت ها سالانه بیش از 60 نوع محصولات کشاورزی تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود که می توان  از این ظرفیت در صادرات بخش تعاون بهره مند شد.

یوسفی وجود شرکت تعاونی چاقوسازان زنجان که در زمینه تهیه مواد اولیه و فروش و بازاریابی محصولات بیش از 2000 نفر از چاقوسازان استان زنجان ارائه خدمات می نماید را از موارد قابل توجه در بخش صادرات حوزه تعاون دانست و ادامه داد: شرکت تعاونی تولید کنندگان مس زنجان نیز که اکثریت تولید کنندگان عمده مس در زنجان عضو این تعاونی بوده و باعنایت به اینکه زنجان قطب تولید ظروف مسی در کشور می باشد می تواند نقش مهمی را در صادرات محصول مس در استان ایفا نماید.

وی در ادامه افزود: تشکیل اتحادیه شرکت های تعاونی صنایع دستی استان و وجود دهها شرکت تعاونی در زمینه تولید انواع صنایع دستی و فرش و گلیم  دستباف و تابلوفرش  و همچنین تشکیل و وجود شرکت های تعاونی صادراتی در استان از جمله شرکت تعاونی توسعه تجارت پارت، آرتا تجارت،فرزام تجارت،‌نیک آرمان کوشا،‌میعاد ثامن، چکاد صنعت فلاح  جزء ظرفیت های صادراتی محسوب می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از توانمندی های صادراتی بخش تعاون از تشکیل اولین شرکت تعاونی مدیریت صادرات بخش تعاون استان زنجان در سطح کشور یاد کرد و افزود:  شرکت تعاونی زرین پیمان خدابنده نیز به عنوان بزرگترین سیلوی گندم در سطح شمالغرب کشور که در زمینه صادرات گندم مازاد کشاورزان می تواند نقش مهمی را ایفا کند.کما اینکه این شرکت در زمینه  صدور خدمات فنی ساخت سیلو برنامه هایی را در دست اقدام دارد.

یوسفی در همین زمینه  به شرکت تعاونی داروسازان استان زنجان که دارای بزرگترین انبار دارویی در سطح منطقه شمالغرب بوده و می تواند در زمینه واردات و صادرات اقلام دارویی فعالیت نماید و شرکت تعاونی کشتارگاه صنعتی طیور استان زنجان به عنوان بزرگترین تعاونی کشتارگاه صنعتی طیور و بسته بندی و صادارت گوشت طیور در سطح منطقه شمالغرب کشور فعال می باشد نیز اشاره نمود.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید