اخبار

فعالیت 412 شرکت تعاونی فعال در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی در زنجان

فعالیت 412 شرکت تعاونی فعال در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: وجود 412 شرکت تعاونی فعال در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی با بیش از 60 نوع محصولات کشاورزی از ظرفیت‌‎های استان در بخش تعاون است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  به ظرفیت‌های این استان در حوزه صنعت و معدن اشاره و اظهار کرد: استان زنجان دارای ذخایر عظیم معدنی به ویژه در حوزه صنعت سرب است و  وجود بزرگ‌ترین معدن سرب و روی در زنجان، این استان را به قطب سرب و روی کشور تبدیل کرده است. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: در حال حاضر ذخیره قطعی معادن استان بالغ بر 600 میلیون تن است که تاکنون یک هزار و 750 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این زمینه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه همچنین ظرفیت اسمی سالانه استخراج مواد معدنی از معادن استان بالغ بر 11 میلیون تن برآورد شده است، تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه فرآوری مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده استان زنجان صورت گرفته است

یوسفی ادامه داد: در حال حاضر زنجیره فرآوری سنگ آهن در استان تکمیل شده و خروج آن به صورت خام توجیه اقتصادی ندارد و تنها دو ماده معدنی کنسانتره «سرب» و «بنتونیت» به دلیل نبود تکنولوژی فرآوری در کشور به صورت خام از استان صادر می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: کفش، شمش روی، ترانسفورماتور و متعلقات آن، کابل، مس، لبنیات، شمش سرب، الیاف، فرش ماشینی، پوشاک بچه، دستمال کاغذی، شمش چدن و  سنگ ساختمانی از اقلام صنعتی صادراتی استان است که به کشورهای هدف صادر می‌شود.

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید