اخبار

بهزیستی زنجان ۱۰۰ واحد تخریبی ناشی از سیل را احداث کرد

بهزیستی زنجان ۱۰۰ واحد تخریبی ناشی از سیل را احداث کرد
اداره کل بهزیستی زنجان ۱۰۰ واحد مددجویی ناشی از تخریب سیل را در این استان احداث و ۲۱۱ واحد را نیز تعمیر کرد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان   گفت: بررسی و پیگیری مشکلات مربوط به مسکن خسارت دیده از سیل و بارندگی سالجاری مددجویان و مسکن خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول از اهداف بهزیستی است.
 محمد محمدی قیداری افزود: در راستای انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان بهزیستی و سازمان بسیج سازندگی در جهت کمک به احداث و تعمیر واحدهای مسکونی ویژه خانوارهای تحت پوشش ۴۴ مسکن مددجویی تایید و از تسهیلات قرض الحسنه بهرمند شده اند.
وی با اشاره به اینکه ۳۲ خانوار دیگر نیز جهت دریافت تسهیلات بانکی به بانکهای عامل معرفی شدند، گفت : بیشترین سهمیه اختصاص یافته به شهرستان خدابنده با ۵۲  مورد اختصاص داشته  که این امر به دلیل خسارت های شدید بارندگی در این شهرستان  انجام گرفته است.
 این مسئول ادامه داد: برای ساخت  مسکن روستایی مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با تایید بنیاد مسکن و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض سازمان بهزیستی و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض هم از طرف بنیاد مسکن پرداخت  شد.

به گفته محمدی، برای تعمیرات نیز  ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض دولت و بنیاد مسکن و ۱۵۰ میلیون ریال وام کم بهره توسط بنیاد مسکن پرداخت می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد : کمیته ای در سطح استان با حضور مسئولان  بهزیستی و مسئول بسیج سازندگی استان به صورت دوره ای تشکیل و ضمن بررسی گزارش پیشرفت فیزیکی عملیات احداث واحدهای مسکونی در شهرستانها، نسبت به رفع مشکلات احتمالی و برنامه ریزی جهت انجام هماهنگی های استانی مبادرت می کند.
وی در مورد مناسب سازی واحدهای مسکونی در حال ساخت برای مددجویان معلول سیل زده نیز گفت که پروژه های مناسب سازی واحدهای مسکونی نیز بر اساس شرایط و ضوابطی که از سوی بهزیستی اعلام شده با کمک گروه های جهادی اجرایی می شود، تا این مهم در این واحدهای مسکونی نیز مورد توجه قرار گیرد.

 هم اکنون ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی استان از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید