اخبار

کمیته‌ امداد، مددجویان خود را بیمه می‌کند

کمیته‌ امداد، مددجویان خود را بیمه می‌کند
مدیرکل کمیته ‌امداد استان زنجان گفت: طی امسال، 1257 زن سرپرست خانوار و مجری طرح‌های اشتغال، تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار گرفته‌اند.
 

هدایت صفری با اشاره به این‌که بیش از 523میلیون تومان بابت حق بیمه تأمین‌اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال تحت حمایت کمیته‌امداد استان زنجان پرداخت شده است، اظهار کرد:راهبرد اصلی کمیته‌امداد، توانمندسازی گروه‌های مختلف تحت حمایت این نهاد از طریق ارائه خدمات متنوع و زمان‌دار است و در این میان، پرداخت حق بیمه تأمین‌اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال از خدمات مهم کمیته‌امداد در حوزه توانمندسازی به شمار می‌رود.

این مسئول ادامه داد:از مجموع مددجویان بهره‌مند از این خدمت کمیته‌امداد، 835نفر زن سرپرست خانوار و 422 نفر مجری طرح اشتغال هستند؛ در واقع با پرداخت حق بیمه تأمین‌اجتماعی این گروه از جامعه هدف کمیته‌امداد، زمینه توانمندسازی آن‌ها از طریق دریافت حق بازنشستگی در یک بازه زمانی مشخص فراهم ‌شده و با توانمندسازی از این طریق، از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.  

وی با اشاره به این‌که حق بیمه بازنشستگی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال به ‌صورت مستمر و سه ‌ماهه به‌ حساب تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود، افزود:بر اساس برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته، این گروه از جامعه هدف تا زمان رسیدن به مرحله خوداتکایی و خودکفایی و برقراری مستمری تأمین‌اجتماعی، از سایر خدمات مستمر و غیر مستمر کمیته‌امداد بهره‌مند هستند.

صفری خاطرنشان کرد:تلاش می‌کنیم با ارائه سایر خدمات اثرگذار در حوزه توانمندسازی از جمله تأمین مسکن و ایجاد بسترهای اشتغال‌زایی برای سایر اعضای خانواده، توانمندی کامل این گروه از جامعه هدف در بازه زمانی مشخص فراهم شود.

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید