اخبار

در استان زنجان محقق شد؛

امکان اتصال نسخ الکترونیکی تامین‌اجتماعی به داروخانه‌های طرف قرارداد

امکان اتصال نسخ الکترونیکی تامین‌اجتماعی به داروخانه‌های طرف قرارداد
مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: زنجان، اولین استانی است که طرح اتصال نسخ الکترونیکی مراکز درمانی به داروخانه‌های طرف قرارداد را محقق ساخت.

 

دکتر علی محمدی  با اشاره به این‌که زنجان، پنجمین استان در تولید نسخ الکترونیک است، اظهار کرد: پروژه حذف دفترچه درمانی با هدف ایجاد پرونده الکترونیک سلامت بیماران و بیمه‌شدگان برای اولین بار در سطح کشور در سازمان تامین‌اجتماعی رقم خورده و متعاقب آن، زنجان اولین استانی است که از ارتباط مراکز ملکی تامین‌اجتماعی با داروخانه‌های طرف قرارداد در خصوص نسخه الکترونیک برخوردار شده است.

 

این مسئول ادامه داد: در وضعیت کنونی و بحران کاغذ در دوران تحریم، بهترین گزینه، اعتماد به خودباوری و تکیه بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جوانان غیور این مرز و بوم است؛ در واقع این طرح ضمن ایجاد پرونده الکترونیک برای بیماران، صرفه‌جویی هنگفتی در مصرف کاغذ و کاهش هزینه‌های تولید دفترچه درمانی را به همراه خواهد داشت.

 

وی افزود: اعمال کنترل‌های لازم دارویی و پیشگیری از تداخلات و حساسیت‌های دارویی، افزایش سرعت و دقت در تولید نسخه، عدم نیاز به چاپ و تعویض دفترچه درمانی، حفظ محرمانگی اطلاعات درمانی و سلامت افراد با لحاظ نمودن استانداردهای امنیتی، جلوگیری از خطای احتمالی نسخه خوانی در داروخانه، تسهیل در استعلام استحقاق درمان و عدم مراجعه بیمه شده به شعب و در نهایت نظارت دقیق بر ارائه خدمات درمانی و کنترل‌های مالی از مهم‌ترین مزایای این طرح به شمار می‌رود.

 

محمدی تصریح کرد: طرح ارتباط نسخ الکترونیک در فاز اول به صورت پایلوت در استان زنجان بین مراکز درمانی ملکی سازمان با داروخانه‌ها و موسسات طرف قرارداد کلید خورده و مقرر است بعد از حل مشکلات احتمالی موجود و اطمینان کامل از صحت عملکرد این سرویس و رفع نواقص و زیر ساخت‌ها، ظرف یک ماه آینده در سطح کشور اجرایی و عملیاتی شود.

 

 از این به بعد بیمه‌شدگان سازمان که به مراکز درمانی تامین‌اجتماعی مراجعه می‌کنند، در صورت عدم وجود هر یک از اقلام دارویی، بدون نیاز به نسخه کاغذی و با ارائه کد ملی، مابقی داروهای خود را از داروخانه‌های طرف قرارداد سطح شهر با پرداخت فرانشیز دریافت می‌کنند.

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید