اخبار

پیگیری احداث مرکز تجاری ایران دربغداد

پیگیری احداث مرکز تجاری ایران دربغداد
دبیر اتاق تعاون استان ایجاد مرکز تجاری ایران در بغداد با محوریت استان زنجان را از اقدامات مهم اتاق تعاون در راستای توسعه صادرات غیرنفنی ارزیابی کرد و افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان در حال پیگیری است و مجوز آن نیزصادر شده و در حال حاضر نحوه مشارکت طرف ایرانی و عراقی در دست بررسی است

دبیراتاق تعاون گفت: تنها با تکیه بر تولید نمی توان مشکل اشتغال را حل کرد، بلکه شناسایی بازار مصرف و فروش محصولات تولیدی و صادرات آنها مهم ترین نقطه توجه در حل مشکل اشتغال است. محسن جاویدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) منطقه زنجان، ابرازداشت: تا زمانی که نتوانیم بازاری برای کالاهای تولیدی داشته باشیم، از نظر اشتغال دچار مشکل خواهیم بود. وی توسعه صادرات غیرنفتی را در حل مشکل اشتغال مؤثر دانست و تصریح کرد: تشکیل کمیته های تخصصی صادراتی یکی از عوامل مهمی است که می تواند با تدوین برنامه های مربوط به نمایشگاههای برون مرزی، تشکیل نمایشگاههای داخلی و نیز اعزام هیئت های تجاری به خارج از کشور در شناسایی بازارهای هدف جهت فروش کالاهای تولیدی و بخش صادرات موثر واقع شد.
این مقام مسئول ایجاد مرکز تجاری ایران در بغداد با محوریت استان زنجان را از اقدامات مهم اتاق تعاون در راستای توسعه صادرات غیرنفنی ارزیابی کرد و افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان در حال پیگیری است و مجوز آن نیزصادر شده و در حال حاضر نحوه مشارکت طرف ایرانی و عراقی در دست بررسی است. دبیر اتاق تعاون استان شناسایی کشورهای هدف به منظور فروش محصولات تولیدی را از مصوبات کارگروه توسعه صادرات استان عنوان کرد و افزود: سازمان بازرگانی، کشورهایی را به عنوان کشورهای هدف شناسایی کرده است و با اعزام هیئت هایی بازرگانی به این کشورها، ظرفیت و وضعیت بازار آنها بررسی می شود لذا در صورت امکان با این گونه کشورها وارد مذاکره خواهیم شد و امیدواریم منجر به انعقاد تفاهمنامه های همکاری دو طرفه شود.
جاویدان توجه به استاندارد سازی و کاهش قیمت تمام شده کالاها را جهت رقابت در بازارهای جهانی بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: باید با بالا بردن سهم علم و تکنولوژی در صادرات ، بتوانیم علم و فناوری خود را نیز صادر کنیم.

۲۳ شهریور ۱۳۸۸ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید