اخبار

پرداخت‌های صندوق بازنشستگی زنجان به روز است

پرداخت‌های صندوق بازنشستگی زنجان به روز است
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری دراستان زنجان گفت: صندوق بازنشستگی زنجان معوقه در پرداخت ندارد و پرداخت‌ها به روز است.
نشست خبری مدیر صندوق بازنشستگی استان زنجان به همراه نمایندگان کانون‌های بازنشستگی به منظور تشریح برنامه‌های این صندوق برگزار شد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صندوق بازنشستگی در استان زنجان اظهار کرد: توام شدن دو مناسبت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور یعنی «هفته دولت» که از دوم شهریورماه آغاز شده است و «هفته خانواده و تکریم بازنشستگان» فرصت مناسبی برای تقدیر از بازنشستگان است.

میرهادی موسوی با اشاره به اینکه تقارن این مناسبت فرصت مناسبی برای تقویت همبستگی میان دولت و بازنشستگان است، تصریح کرد: در این ایام برنامه‌های متعددی برای بازنشستگان اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به جایگاه بازنشستگان در جامعه گفت: بازنشستگان کوله‌بار تجربه هستند و باید آنها را تکریم کرده و از ظرفیت آنها استفاده کرد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی نیز تا حد امکان در تلاش برای ارائه خدمات بهتر به بازنشستگان است، اضافه کرد: البته یکی از اولویت‌‎های صندوق در این زمینه ایجاد حس آرامش، خودباوری، دوری از تنش‌ها و حواشی سیاسی یا اجتماعی، سلامت، افزایش احساس کرامت در خانواده و اجتماع، حقوق کافی و بهبود کیفیت زندگی و امید به زندگی از جمله وظایف و کارکردهای نظام بیمه و بازنشستگی است.

*متوسط دریافتی بازنشستگان زنجان 2 میلیون و 850 هزار تومان است

وی با بیان اینکه تعداد بازنشستگان زیرپوشش این صندوق ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر است، اضافه کرد: میانگین حقوق دریافتی بازنشستگان در این صندوق 2 میلیون و 850 هزار تومان است.

موسوی با اشاره به اینکه سال قبل ۴ هزار و ۸۰۰ نفر وام ضروری دریافت کردند، گفت: برای پرداخت این وام‌‎ها 2 میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان در ادامه به الکترونیکی شدن خدمات صندوق اشاره کرد و افزود:  همه خدمات صندوق به صورت الکترونیکی بوده و ما مراجعه فیزیکی نداریم.

وی همچنین از ارائه خدمات بیمه عمر بازنشستگان خبر داد و اضافه کرد: همچنین برای نشاط و شادابی بازنشستگان تورهای زیارتی و سیاحتی نیز برگزار می‌شود.

موسوی تصریح کرد: خدمات در بحث سفر به این شکل است که علاوه بر خود بازنشسته هزینه سفر یک نفر از اعضای خانواده نیز توسط صندوق تقبل می‌شود.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان با بیان اینکه یکی دیگر از خدمات صندوق بازنشستگی کشور استان پیگیری مباحث مربوط به بازنشستگی افراد است، اضافه کرد: در این راستا نیز اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی در ادامه به برنامه‌های در نظر گرفته شده به مناسبت روز تکریم بازنشستگان اشاره کرد و گفت: این مراسم با حضور بازنشستگان از دستگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

موسوی با اشاره به اینکه چند محور مختلف برای انتخاب بازنشسته نمونه در نظر گرفته شده است، افزود: علوم، آموزش و پژوهش، فرهنگ و هنر،کارآفرینی و ایجاد اشتغال، فعالیت‌های اجتماعی، فعالیت‌های ورزشی و تندرستی، ایثار و فداکاری از جمله این محورهاست.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان زنجان افزود: مهمترین هدف فراخوان انتخاب بازنشستگان نمونه، شناسایی بازنشستگان نخبه و برداشتن ‏گامی در راستای استفاده از ظرفیت‌های بازنشستگان و پویایی هرچه بیشتر این قشر است.‏

وی همچنین درباره مشکلات مالی صندوق و معوقات بازنشستگان نیز گفت: خوشبختانه در این زمینه صندوق استان مشکلی نداشته و تاکنون معوقه نداشته‌ایم.

۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید