اخبار

رئیس هیئت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان:

بخش دولتی به نفع بخش خصوصی و تعاون لاغر شود

بخش دولتی به نفع بخش خصوصی و تعاون لاغر شود
رئیس هیئت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تاکید کرد: بخش دولتی باید به نفع بخش خصوصی و بخش تعاون، لاغر شود.
 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،اسدالله رازانی در چهاردهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر استان زنجان، با بیان اینکه همت بلند، فرهیختگی، استعداد و ... زنجانی‌ها زبانزد است، افزود: خوشبختانه خاطرات خوبی از استان زنجان به یاد دارم و امروز فرصتی دوباره برای حضور در بین شرکت‌های تعاونی برتر استان به دست آمد.

 

وی با اشاره به اینکه در خصوص مقوله توسعه، همواره این سئوال در بین صاحب‌نظران مطرح بوده که آیا همانند مدل بومی ـ ملی پیش برویم، یا اینکه توسعه وارداتی را در پیش بگیریم تا به اهداف تعیین شده دست یابیم، تصریح کرد: وقتی نگاهی به مسیری که در طول چهل سال گذشته در پیش گرفته‌ایم، می‌اندازیم، می‌بینیم که عملا هیچ‌کدام از این مدل‌های توسعه را اعمال نکرده‌ایم.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه اعتقاد راسخ به این مهم داریم که در انتخاب مدل توسعه، هم باید از شباهت‌هایی که در جوامع مختلف وجود دارد، استفاده کنیم و هم مدل بومی ـ ملی که مختص جامعه خودمان است، بهره‌ بگیریم، ادامه داد: متاسفانه بخش تعاون علی‌رغم اینکه همه ما به سهم این بخش در اقتصاد ملی اشرافیت داریم ، در اصل 44 قانون اساسی کمرنگ دیده شده است.

 

رئیس هیئت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با یادآوری اینکه علی‌رغم بی‌مهری‌هایی که در گذشته به بخش تعاون شده، این بخش توانست در گذر زمان سهم خود را از اقتصاد ملی دریافت کند، اظهار کرد: در حال حاضر حدود 100 هزار تعاونی فعال در سطح کشور داریم که بالغ بر جمعیت یک میلیون و 700 هزار نفری را در دل خود جای داده است.

 

رازانی با اشاره به اینکه آمار حاکی از آن است که بیش از 60 درصد جمعیت کشور به نوعی عضو تعاونی‌ها در بخش‌های مختلف هستند، افزود: راهبران کشور به این نتیجه رسیده‌اند که سهم بخش تعاونی از اقتصاد ملی باید به 25 درصد برسد تا بتواند نقش خود را در عرصه‌های اقتصادی به خوبی ایفا کند که این همان، گردن نهادن به مدل بومی ـ ملی توسعه است.

 

وی با یادآوری اینکه در جوامع شرقی جمع‌گرایی و در جوامع غربی نیز فردگرایی حاکم است، خاطرنشان کرد: بخش تعاون تلفیقی از این دو گرایش بوده و به همین خاطر اعتقاد راسخ به این مهم داریم که بخش دولتی باید به نفع بخش خصوصی و بخش تعاون، لاغر شود و امیدواریم بخش خصوصی نیز بتواند همانند تعاون گام‌های بلندی را در راستای احقاق مدل توسعه بومی ـ ملی بردارد.


گفتنی است،  در پایان این جشنواره، از شرکت‌های تعاونی برتر در بخش‌های مختلف تجلیل به عمل آمد.

۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید