اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

1170 شرکت تعاونی فعال در استان داریم

1170 شرکت تعاونی فعال در استان داریم
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، از فعال بودن 1170 شرکت تعاونی در استان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  محمدرضا یوسفی در چهاردهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر استان زنجان، با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تعداد 4525 شرکت تعاونی در استان تشکیل شده که تعدادی از این شرکت‌های تعاونی به دلایل مختلف از گردونه فعالیت خارج شده است، گفت: در حال حاضر 1170 شرکت تعاونی فعال با گرایش‌های مختلف در استان داریم.

 

وی با یادآوری اینکه این تعداد شرکت تعاونی فعال در استان توانسته‌ 12 هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد کرده و 9000 نفر از جمعیت استان را به عضویت خود درآورند، افزود: آمار حاکی از آن است که در  برهه  کنونی 85 درصد از جمعیت استان زنجان عضو شرکت‌های تعاونی در بخش‌های مختلف هستند و این خود حاکی از ظرفیت ارزشمندی است که در این بخش وجود دارد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در سال گذشته شاهد تشکیل 105 شرکت تعاونی با عضویت 202 نفر در استان زنجان بودیم که زمینه اشتغال 1164 نفر را فراهم کرده بود، ادامه داد: این در حالی است که در پنج ماهه اول امسال 21 شرکت تعاونی در استان تشکیل و 29 نفر نیز به عضویت این شرکت‌های تعاونی درآمده‌اند تا زمینه اشتغال 387 نفر در استان زنجان فراهم شود.

 

یوسفی از پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت از محل اشتغال روستایی طی پنج ماهه امسال به ارزش 200 میلیارد تومان به شرکت‌های تعاونی فعال در استان خبر داد و تصریح کرد: طی هفته دولت و به مناسبت هفته تعاون، 153 میلیارد ریال تسهیلات برای 47 طرح تعاونی پرداخت شده است که در این زمینه استان زنجان رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

 

وی از شرکت تعاونی مس، چاقوسازان، کفش هیدج و ... به عنوان شرکت‌های تعاونی فعال در استان یاد کرد و تشکیل میز صادرات در زنجان را یکی از اقدامات مهم این اداره‌کل در راستای تشویق تعاون‌گران برای فعالیت بیش از پیش در این عرصه دانست و اظهار کرد: بر همین اساس و با نگاه صادرات‌محور به تولیدات شرکت‌های تعاونی در استان، سال گذشته صادراتی به ارزش 20 میلیون دلار از این محل محقق شده است.

 

این مسئول در خصوص فرآیند چهاردهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر استان زنجان، خاطرنشان کرد: 453 شرکت تعاونی برای رقابت در این دوره از جشنواره ثبت‌نام کرده بودند که این تعداد 59 درصد از شرکت‌های تعاونی واجد شرایط در استان را تشکیل داده و از این حیث نیز رتبه پنجم کشوری را در اختیار داریم.

۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید