اخبار

رئیس اتاق تعاون استان زنجان:

حوزه کشاورزی بیشترین سهم تعاونی‌ها را دارد

حوزه کشاورزی بیشترین سهم تعاونی‌ها را دارد
رئیس اتاق تعاون استان زنجان گفت: آمار حاکی از آن است که سهم حوزه کشاورزی در زمینه فعالیت‌ شرکت‌های تعاونی بیش از سایر بخش‌ها است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، نوروز محمدی در چهاردهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر استان زنجان با بیان اینکه مجموعه و هیئت‌رئیسه جدید اتاق تعاون از 17 اسفندماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: خوشبختانه اتاق تعاون زنجان در 20 کارگروه، ستاد و شورای استانی حضور دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر می‌توان گفت که 85 درصد از جمعیت استان به نوعی در یکی از شرکت‌های تعاونی عضو هستند، ادامه داد: از مجموع 1170 شرکت تعاونی فعال در استان، 35 درصد در بخش کشاورزی، 17.5 درصد در بخش خدمات، 15.5 درصد در بخش تولید، 13.5 درصد در بخش صنعت، 5 درصد در بخش مسکن و ... فعال است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه شرکت‌های تعاونی استان زمینه اشتغال 12 هزار نفر را فراهم کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر 459 شرکت تعاونی در زنجان با اشتغال مستقیم 4983 نفر، 253 شرکت تعاونی در خدابنده با اشتغال مستقیم 1642 نفر، 134 شرکت تعاونی در طارم با اشتغال مستقیم 2195 نفر، 103 شرکت تعاونی در ماه‌نشان با اشتغال مستقیم 661 نفر، 92 شرکت تعاونی در ابهر با اشتغال مستقیم 771 نفر، 83 شرکت تعاونی در خرم‌دره با استغال مستقیم 932 نفر، 39 شرکت تعاونی در ایجرود با اشتغال مستقیم 190 نفر و 8 شرکت تعاونی در سلطانیه با اشتغال مستقیم 133 نفر مشغول به فعالیت هستند.

 

سفیر تعاون استان زنجان نیز در ادامه این مراسم، با بیان اینکه متاسفانه امروز بخش تولید در وضعیت بحرانی قرار دارد، اظهار کرد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که فارغ از تحریم‌های خارجی، تحریم‌های داخلی بیش از همه بر دغدغه تولیدکنندگان افزوده است.

 

امیرحسین اسدی با تاکید بر اینکه انتظار تولیدکنندگان از مسئولان این است که بخش خصوصی را در تصمیم‌گیری‌ها سهیم کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت برای بخش خصوصی گران تمام می‌شود، به همین خاطر استفاده از نظرات بخش خصوصی در این روند تصمیم‌گیری‌ها می‌تواند بسیاری از این مشکلات را مرتفع کند.

۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید