اخبار

در هفته گرامی‌داشت دولت محقق شد؛

افتتاح سیزدهمین مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی عمومی در زنجان

افتتاح سیزدهمین مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی عمومی در زنجان
به مناسبت هفته دولت، سیزدهمین مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی عمومی تحت پوشش بهزیستی استان زنجان افتتاح شد.

 

محمد محمدی‌قیداری در حاشیه افتتاح مرکز مشاوره آلفا، اظهار کرد: ارایه خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناختی فردی و گروهی و افزایش دسترسی مردم به خدمات روان‌شناختی، همچنین بهره‌وری از ظرفیت‌های تخصصی مرتبط و موجود در استان از اهداف راه‌اندازی این مرکز است.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: در حال حاضر، در سطح استان 38 مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی حضوری دولتی و غیردولتی فعال است که از این تعدات، 15 مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی حضوری غیردولتی به صورت تخصصی در زمینه مشاوره و خدمات روان‌شناختی فعالیت می‌کند.

 

این مسئول  افزود: اداره‌کل بهزیستی استان زنجان در راستای اهداف پیشگیرانه و ارتقای سلامت روان آحاد جامعه در سطح استان، در جهت افزایش دسترسی مردم به خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناختی و بهره‌مندی مناسب از ظرفیت‌های تخصصی موجود در سطح استان اقدام به گسترش و حمایت از مراکز مشاوره‌ای کرده است.

 

محمدی تصریح کرد: در حال حاضر یک مرکز مشاوره حضوری دولتی در شهرستان زنجان و پنج دفتر مشاوره حضوری دولتی در شهرستان‌های ابهر، خدابنده، طارم ایجرود و ماهنشان فعال است؛ در واقع سازمان بهزیستی تنها مرجع صدور پروانه فعالیت برای ایجاد مراکز خدمات مشاوره اجتماعی و روان شناختی اجتماعی است و مشاوره را بهترین راهبرد پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی می‌شناسد.

۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید