اخبار

310 معلول ضایعه نخاعی زیرپوشش بهزیستی زنجان هستند

310 معلول ضایعه نخاعی زیرپوشش بهزیستی زنجان هستند
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به ارائه 132 نوع خدمت به مددجویان بهزیستی گفت: 310 معلول ضایعه نخاعی زیرپوشش بهزیستی هستند.

محمد محمدی قیداری با اشاره به وظایف اداره کل بهزیستی استان زنجان در حمایت از جامعه هدف این سازمان اظهار کرد: بهزیستی وظایف بسیاری را عهده‌دار است که شامل ۱۳۲ نوع است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از وظایف بهزیستی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و انجام مداخلات لازم در این حوزه است، اضافه کرد: در این راستا هر معاونت بر اساس وظیفه‌ای که دارد اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در راستای کمک به مددجویان این نهاد بحث خانه‌دار شدن خانواده‌های بدون معلول در دستور کار قرار گرفته است، افزود: در این حوزه 14 منزل مسکونی به مناسبت هفته دولت تحویل مددجویان شد.

محمدی قیداری همچنین به اقدامات این اداره کل در حوزه پیشگیری از معلولیت اشاره کرد و گفت: باید مردم را آگاه کنیم و برای این امر باید زوجین قبل از ازدواج مشاوره‌های لازم را انجام دهند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در ادامه پیشگیری از شیوع اعتیاد در جامعه را از دیگر اقدامات بهزیستی عنوان کرد و افزود: اعتیاد معضلی فراگیر است، چرا که متاسفانه 50 درصد از کودکان زیرپوشش بهزیستی دارای والدین معتاد هستند.

وی در ادامه به حمایت‌های تخصصی بهزیستی از جامعه هدف اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 20 هزار معلول، 5 هزار زن سرپرست خانوار، 310 معلول ضایعه نخاعی و 400 یتیم زیرپوشش بهزیستی هستند.

محمدی قیداری با اشاره به اینکه حمایت بهتر از جامعه هدف نیازمند همکاری سایر دستگاه‌هاست، افزود: یکی از موضوعات بسیار مهم در این حوزه مناسب‌سازی اجتماع است که باید مورد توجه مسؤولان قرار گیرد.

۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید