اخبار

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار وظیفه دولت‌ است

حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار وظیفه دولت‌ است
استاندار زنجان گفت: حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار وظیفه دولت‌ است.

 

فتح‌الله حقیقی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار کرد: اقدامات خوبی در حضور وزرا برای استان انجام شده که امیدواریم به زودی نتایج آن برای همه قابل مشاهده باشد و به زودی نتایج فعالیت‌های اتفاق‌ افتاده در هفته دولت به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

 

وی با تاکید بر توجه ویژه بر صنعت سرب و روی زنجان، ادامه داد: باید این توجه به صنعت سرب و روی زنجان بر اساس اقتضای زمانی و شرایط کشور باشد و اگر این توجه آن‌گونه که گفته شد، انجام شود، بسیاری از مشکلات مطرح شده، حل خواهد شد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به موارد مطرح شده در رابطه با خاک معدن انگوران، افزود: برای رفع مشکل خاک انگوران، با معاون وزیر صحبت و مصوبه شورای تامین دریافت شده و نیاز است که برای حل این مشکل، وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان زنجان سفر کند که امیدواریم این سفر در ایام محرم اتفاق بیافتد.

 

حقیقی، حمایت از سرمایه‌گذار و بخش خصوصی را وظیفه‌ای برای دولت‌ها دانست و تصریح کرد: خوشبختانه در استان زنجان و در راستای حمایت از سرمایه‌گذار و بخش خصوصی اقدامات مناسبی انجام شده و تسهیلات خوبی ارائه شده است، به طوری که در سفر اخیر مدیرعامل بانک ملت به زنجان 700 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی اخذ شد. علاوه ‌بر آن نیز 13 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی دریافت شد.

 

استاندار زنجان با اشاره به مصوبه‌هایی از کارگروه ستاد تسهیل که اجرایی نشده است، یادآور شد: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان موظف است تا هفته دیگر لیستی از مصوبات اجرا نشده را تهیه و مدیرانی که این مهم در حوزه آن‌ها اجرایی نشده را نیز معرفی کند تا در جلسه‌ای این مصوبات تعیین‌تکلیف شود.

 

وی عنوان کرد: در اجرای پروژه‌ها و مصوبات اقتصادی باید تبعات اجتماعی آن نیز مورد توجه قرار گیرد که این مهم در رابطه با تعیین منطقه مرصع برای دپو پسماند روی نیز صادق است و باید همه جوانب یک امر پیش از اجرای آن سنجیده شود و اختلاف‌نظر بین بخش خصوصی و بخش دولتی در رابطه با پسماندهایی که در حال حاضر وجود دارد، مالکیت این پسماندها است و حل این مشکل دو راهکار دارد که یکی سپردن حل مشکل به قانون است و یا اینکه بخش خصوصی فعال این بخش صندوقی را ایجاد کرده و پروژه‌هایی را برای استان اجرا کنند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید