اخبار

استاندار زنجان عنوان کرد:

رتبه دوم زنجان در بخش سرمایه‌گذاری

رتبه دوم زنجان در بخش سرمایه‌گذاری
نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: استان زنجان رتبه دوم را در بخش سرمایه‌گذاری دارد.
 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، به نقل از خبرگزاری ایسنا، فتح‌الله حقیقی  در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، با بیان اینکه موفقیت‌های بسیار کشور موجب دشمنی دشمنان شده است، اظهار کرد: تلاش همه بخش‌های مختلف استان، بر این است که خدمات بهتری را به مردم استان ارائه کند تا مردم بتوانند زندگی راحت‌تری در این شرایط داشته باشد.

 

این مسئول با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاران در استان، ادامه داد: در استان دید مثبت و جامعی نسبت به بخش صنعتی و سرمایه‌گذاران وجود دارد و زنجان جزو استان‌هایی است که برای حضور سرمایه‌گذاران به‌خصوص سرمایه‌گذاران خارجی جذاب است.

 

وی به حضور خود در روستاهای استان اشاره کرد و گفت: در طول این مدت 110 روستا مورد بازدید قرار گرفته،چرا که حضور در بین مردم، وظیفه دولتمردان است.

 

حقیقی تصریح کرد: از ابتدای حضور خود در زنجان تا‌کنون یک واحد تولیدی هم تعطیل نشده، بلکه مشکلات این واحدها با تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید حل شده است؛ چراکه همه جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با دسته‌بندی صنایع، در محل واحدهای تولیدی برگزار می‌شود و تلاش مدیریت استان، حل مشکل تولید است.

 

استاندار زنجان، یادآور شد: موضوع دیگر این است که اعتقاد دارم هر کار ارزشی باید با برنامه انجام شود که در این راستا، جلسات با دستور کار عملیاتی برگزار می‌شود و باید توجه کرد که نتایج اقدامات صورت گرفته مثبت بوده است؛ به طوری که امروز زنجان در زمینه سرمایه‌گذاری رتبه دوم را دارد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان همچنین با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری استان، گفت:7500 میلیارد تومان سهم‌ سرمایه‌گذاری صنعتی بوده که از این مبلغ حجم قابل توجه آن خارجی است. خوشبختانه وضعیت صادرات استان مطلوب بوده و سال گذشته به ۵۵۰ میلیون دلار رسیده و 98 درصد از کل واردات سال گذشته مربوط به مواد اولیه بوده است.

 

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان کاهش یافته و ۱۱۲ هزار و ۱۰۵ نفر بیمه شده اجباری داریم، خاطرنشان کرد: تعداد کسانی که بیمه بیکاری می‌گیرند، نیز ۳ 872 نفر است؛ همچنین سهم تسهیلات استان نیز در یک سال گذشته به ۶۵ هزار میلیارد رسیده است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید