اخبار

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان طارم برگزار کرد:

کارگاه آموزشی آشنایی با قانون تعاون برای کارورزان فنی و حرفه ای

کارگاه آموزشی آشنایی با قانون تعاون برای کارورزان فنی و حرفه ای
معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان طارم از برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با قانون تعاون برای کارورزان فنی و حرفه ای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی عباسی در این کارگاه آموزشی  ضمن تبریک هفته تعاون به اهمیت برگزاری این دوره ها اشاره کرد و گفت: امروزه تعاون اهرم مناسبى براى توسعه اقتصادى و اجتماعى به شمار مى رود که مى تواند در بهره ورى بهینه از شرایط زندگى، کار و تولید و ارتقاى سطح درآمد و وضعیت اجتماعى جامعه مؤثر باشد.

عباسی گفت: تجربه کشورهاى توسعه یافته نشان مى دهد تعاونى ها بهترین سازمان هایى هستندکه موفق شده اند اسباب تجمع نیروهاى پراکنده و متفرق و در عین حال با استعداد و با انگیزه را فراهم سازد .

وی در ادامه به تعریف تعاونی که یک اجتماع مستقل از افرادى است که به طور داوطلبانه براى رفع نیازها  و آرمان های مشترک اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى خود به وسیله یک بنگاه اقتصادى با مالکیت مشترک و نظارت مردمى گرد هم مى آیند، پرداخت و گفت: اهداف بخش تعاون ایجاد و تامین شرایط وامکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتعال کامل ،قرار دادن وسایل کار در اختیار کسانی که قادر به کارند ولی وسایل کار ندارند جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت،قرار گرفتن مدیریت و سرمایه و منافع حاصله در اختیار نیروی کار وتشویق بهره برداری،  پیشگیری از انحصار،ابتکار،تورم توسعه وتحکیم مشارکت وتعاون عمومی بین همه مردم است.

 درپایان مطرح شد:  آموزش و فرهنگ سازى لازمه توسعه تعاون است وآموزش صحیح و کارا پایه و اساس شروع هر فعالیتى است. آموزش تعاونى و اقتصاد تعاون به عنوان یک ضرورت آموزشى در مقاطع تحصیلى مى تواند تفکر تعاونى را به عنوان یک تفکر پویا در جامعه رشد دهد. یکى از مسائلى که مى تواند پویایى و بالندگى اقتصاد تعاون را درپى داشته باشد فعالیت هاى تعاونى و آموزش آنها در آموزشگاههاست. آموزش تعاون در مدارس باید از همان کودکى آغاز شود ضمن این که این آموزش باید به صورت نهادینه و کارشناسى شده ارائه شود.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید