اخبار

شفافیت و نوآوری رویکردهای جدی و جدید بخش تعاون است

شفافیت و نوآوری رویکردهای جدی و جدید بخش تعاون است
معاون امور تعاون وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در جلسه هم اندیشی با تعاونگران استان زنجان گفت:شفافیت و نوآوری رویکردهای جدی و جدید بخش تعاون است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد جعفر کبیری در این جلسه با این اشاره به این که شرایط کنونی کشور خاص می باشد اظهار داشت: ما معتقدیم در چند دهه اخیر بارها این مشکلات و هزینه های تحمیلی به کشور، به وجود آمده ولی مردم و مسئولین در کنار هم توانسته اند گردنه های سختی که از لحاظ اقتصادی و اجتماعی پیش می آید را بگذرانند .

کبیری بر حمایت از تعاونی ها تاکید کرد و بیان داشت: قطعا حمایت از تعاونی ها می تواند به یک اشتغال پایدار منطقه ای کمک کند و باعث رونق تولید شود چراکه هزینه های ایجاد شغل در یک تعاونی پایین تر از هزینه برای ایجاد اشتغال در بخش های دیگر است.

وی ادامه داد: در همین راستا در دوره جدید سیاستهایی را در بخش تعاون دنبال کردیم و معتقدیم بخش تعاون نیازمند دو رویکرد جدی و جدید است یک شفافیت و دوم نوآوری .

کبیری با بیان این که دلیل بسیاری از مشکلات مطرح شده از سوی تعاونگران، نبود شفافیت و عدم نظارت مستمر اعضا در پی فعالیت های مدیران عامل و هیات مدیره می باشد که برای حل این مسئله یک سامانه جامع هوشمند تعاون طراحی کرد ه ایم.

کبیری در ادامه بااشاره به این که این سامانه از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مهیا و در روز جهانی تعاون بصورت پایلوت از این سامانه رونمایی شد گفت: برای اجرای این طرح نیازمند همکاری دستگاه ها و نمایندگان مجلس در بحث قوانین هستیم تا برای اولین بار در استانها اعضا تعاونی ها بتوانند به صورت هوشمند بر روی فعالیت مدیران عامل و هات اجرا نظارت کنند تا مشکلات حل شود .

معاون امور تعاون وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی گفت: از توسعه و تشکیل تعاونی های دانش بنیان حمایت خواهیم کرد و خط اعتباری خوبی را از صندوق نوآوری شکوفایی برای تعاونی های دانش بنیان گرفته ایم .

کبیری ادامه داد:  با تاسیس مرکز نوآوری و توسعه تعاون به دنبال  ایجاد اشتغال جوانان فارغ التحصیل دانشگاه های معتبر در مراکز استانها و شهرستانها هستیم تا با حمایت از آنها با همکاری صندوق نوآوری شکوفایی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در بخش تعاون یک بدنه تحصیل کرده، نخبه و کارآفرین را ایجاد کنیم.

 

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید