اخبار

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ابهر در سال 98 برگزار شد

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان ابهر در سال 98 برگزار شد
رئیس اداره تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر از برگزاری اولین جلسه کمیته اشتغال به ریاست فرماندار این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد علی انباری با بیان این خبر افزود: در این جلسه وجیه اله نوروزی ، ضمن تشکر از اعضا جلسه به برخی از مشکلات حوزه اشتغال اشاره نمود و دغدغه اصلی خانواده ها ، دولت و کلیه مسئولین را اشتغال عنوان کرد .

نوروزی اظهار داشت:  کلیه سازمانها موظفند بعد از ارائه تسهیلات ، پیگیر ایجاد اشتغال پایدار و صیانت از نیروی جذب شده باشند و اظهار کرد : دستگاه های متولی باید پیگیر سهم اعتبارات اشتغال خود باشند و مشکلات مربوط به عودت پرونده ها را بررسی و مرتفع نمایند.

فرماندار شهرستان ابهر برنامه ریزی دقیق و کاربردی را لازمه هر پروژه ای دانست و افزود : برای اشتغال شهرستان ابهر نیز باید یک نقشه راه تهیه شود. به همین منظور دستگاه های مرتبط در این حوزه باید سند توسعه اشتغال را تدوین کنند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان ابهر و بهره مندی از راه های موصلاتی بین المللی اظهار داشت : این ویژگی های شهرستان ابهر می تواند ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری ، جذب گردشگر و غیره باشد که با فعال نمودن این موضوعات کمک شایانی به ایجاد اشتغال در شهرستان خواهد شد.   

 انباری، رییس ادراه تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر، توضیحات کاملی در خصوص سامانه کارا ارائه نمود.

 وی در خصوص ایجاد اشتغال از طرح های سامانه کارا ، کارورزی ، مشوق های بیمه کارفرمایی و مشاغل خانگی  و همچنین گزارشی از وضعیت اشتغال شهرستان از سال های 1395 لغایت مرداد ماه 1398 اشاره نمود.

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید