اخبار

اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد زنجان تا پایان سال به چهار هزار مورد می‌رسد

اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد زنجان تا پایان سال به چهار هزار مورد می‌رسد
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: با برنامه ریزی انجام شده در صورت تأمین اعتبار از سوی بانک‌ها، فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت این نهاد و اقشار نیازمند تا پایان سال جاری به چهار هزار مورد می‌رسد.

هدایت صفری در دیدار با امام‌جمعه شهرستان طارم با اشاره به اینکه رویکرد این نهاد توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای جامعه هدف است، افزود: ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای مددجویان تحت حمایت و اجتماع‌محور کردن فرآیند فقرزدایی از طریق بسترسازی برای توسعه مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی این نهاد در قالب مراکز نیکوکاری از اقدامات مهم کمیته امداد در این بخش است.

وی یادآور شد: سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال و ظرفیت کاریابی برای جامعه هدف کمیته امداد استان زنجان فراهم شده است.

صفری بابیان اینکه از دیگر رویکردهای مهم کمیته امداد استان زنجان ارتقای مسئولیت‌های اجتماعی اقشار مختلف مردم در قبال نیازمندان است، ادامه داد: با همین رویکرد میانگین ماهیانه سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت این نهاد از محل کمک حامیان و خیران به ۴۸۱ هزار تومان رسیده که این رقم در شهرستان طارم بیش از ۵۰۰ هزار تومان است.

وی به جمع‌آوری زکات و ترویج این فریضه دینی به‌عنوان یکی از فعالیت‌های مهم این نهاد در حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در امور معیشتی، درمانی، تحصیل، ازدواج و مسکن محرومین هزینه شده است.

صفری با تأکید بر اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه با نظر مؤدیان زکات در همان محل هزینه می‌شود، ادامه داد: حدود ۲۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده از ابتدای امسال تاکنون نیز در امور عام‌المنفعه و فی سبیل الله از جمله ساخت، مرمت، احداث و تعمیر مساجد، حسینیه‌ها و خانه عالم هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه ترویج سبک زندگی دینی و تقویت بنیه اعتقادی و ایمانی جامعه هدف با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی یکی دیگر از فعالیت‌های مهم کمیته امداد است، افزود: با همین نگاه برگزاری اردوهای زیارتی و فرهنگی و دوره‌های آموزشی در قالب آموزش خانواده باهدف توانمندسازی فکری و فرهنگی جامعه هدف و افزایش مهارت‌های زندگی آن‌ها بر اساس نیازهای فرهنگی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت در طی سال اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی منصوری، امام‌جمعه شهرستان طارم نیز در این دیدار با اشاره به اینکه فعالیت در کمیته امداد مصداق بارز جهاد در حوزه فقرزدایی است، گفت: خدمات کمیته امداد زمینه حفظ عزت‌نفس و کرامت انسانی افراد نیازمند را فراهم کرده و همین موضوع موجب ارزشمند شدن فعالیت آن و اعتماد مردم به کارکردهای اثربخش این نهاد شده است.

۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید